Jak na věc


chcete mít peníze nechodte do prace

Nabídka psů z Hradce Králové

    Jednotlivá plemena teriérů se liší velikostí, zbarvením a leckdy typem srsti, a to i plemena pocházející z Velké Británie, u nichž by si laik řekl, že budou stejná. Platí, že každé plemeno vypadá tak, aby jeho vzhled i povaha odpovídaly práci, pro kterou bylo vyšlechtěno. Většina teriérů se využívala jako lovečtí psi a hodně pak záleželo na tom, pro lov jakého druhu zvěře byl ten, který pes využíván. Platilo také, že v době vzniku teriérských plemen se v jednotlivých oblastech chovali psi za stejným účelem, ale ty oblasti nebyly vzájemně propojené a kontakty mezi jejich obyvateli nebyly příliš úzké, a tak každá z těch oblastí měla své plemeno. Dnes za to můžeme být vděční. Vzhledová různorodost teriérů dává zájemcům možnost si vybrat toho, který se jim nejvíce líbí.
    Dvouletý Clif je velký, inteligentní a pohledný kříženec ohaře. Své ošetřovatele poslouchá jako hodinky, i když je velmi temperamentní. Nemůže zahálet, proto je to ideální společník pro sportovně založené zájemce, kterým bude dělat samou radost.
    Historie plemene byla popsána u jeho příbuzného jack russell teriéra. Parson je o něco větší a patří mezi střední teriéry. I on má tři druhy srsti (krátkou, středně dlouhou hrubou a broken). Začíná pro své lovecké vlohy získávat oblibu u myslivců. Jinak to je ale sportovní pes, který rád běhá agility i caniscros, rád doprovází koně a pojede se svým majitelem pod stan i do 4 hvězdičkového hotelu. Je výborně cvičitelný, ale občas je třeba jeho temperament trochu krotit. Hodí se pro aktivní lidi. Dožívá se 14–16 let.
    Podívejte se na Azyl Tylda, kterému můžete poslat příspěvek na transparentní účet i vy, i na kuchařku na facebookové a webové stránky: www.facebook.com/azyltylda/ a www.kucharkapropsy.cz.


Mlsáme se svým psem

    Kuba je veselé jedenáctiměsíční štěně, které někdo zřejmě vyhodil na hranicích s Německem. Je to hravý miláček útulku a hodil by se jak do domečku, tak do bytu. Miluje běhání a aporty.
    Kazan je tříletý německý ovčák a dobrý hlídač. Doporučujeme ho zkušenějšímu psovodovi, který ho vezme na cvičák a dopiluje jeho poslušnost. Hodí se i na hlídání nějakých objektů nebo ke strážní službě. Je očkovaný, odčervený a má čip
    Aida je sedmiletá fena německého ovčáka, která byla zvyklá žít na dvoře se zahradou. Majitelka se o ní už nemůže starat ze zdravotních důvodů. Aida nemůže sdílet domov s jinými zvířaty, jinak je dobrá hlídačka a jen tak jí nic neunikne.
    Belmondo je šestiletý psí parťák. Z počátku bude asi nedůvěřivý, ale po seznámení se stane největším kamarádem. Rád chodí na procházky do přírody. Hledá zodpovědného a zkušeného psího pána, který se mu bude věnovat a dopřeje mu dostatek pohybu.
    Leonek je sedmiletý kříženec leonbergera. Je trošku nedůvěřivý k cizím lidem, ale jakmile se seznámí, lidi zbožňuje. Jiná zvířata mu nevadí. Hodí se do domku se zahrádkou. Je naočkovaný, odčervený a načipovaný.


Plasty zabíjejí živočichy v mořích

    Víte, že když máte handicap nebo je handicapovaný váš pes, přesto vás to ani jednoho nelimituje ve sportu? Už i u nás se totiž dá trénovat „hoopers“ - nově se rozvíjející sport původně ze Spojených států. Po malé úpravě v Holandsku se z něho stal plnohodnotný sport. Na rozdíl od agility využívá mnohem méně překážek, a to pouze branky, oblouky, tunely a barely. Psovod stojí uprostřed ve čtverci o rozměrech 3×3 metry, odkud psa vede po parkuru. Tato aktivita je ideální pro psy i psovody s pohybovým omezením, alternativou pro psy, pro které je agility invazivním sportem. Hodí se třeba pro malá plemena psů, a naopak velké psy, kteří se při agility zadrhnou v tunelu tak, že hlavu mají na konci, ale ocas zůstává trčet před vchodem. Zatímco u hoopers je průměr tunelu o 20 cm větší než u tunelu na agility. Další skupinou, pro kterou jsou hoopers vhodné, jsou psi, u nichž je třeba šetřit jejich pohybový aparát, starší psi, nebo naopak štěňata. V neposlední řadě je hoopers vhodné i pro psovody s
    Čtyřletý Bady je velmi kontaktní společenský pes. Pro jeho temperamentní povahu by bylo nejlepší proběhnout se každý den s páníkem venku a pak hlídat velkou zahradu a stavení. Oplatí to páníkovi velkou láskou a oddaností.


Plasty zabíjejí živočichy v mořích

    Tak blízko jako k bílým čápům přes online kamery na různých místech naší země se k černým čápům, kteří u nás patří k těm vzácnějším, nepodíváte, ale můžete se o nich dozvědět hodně zajímavostí od odborníka na slovo vzatého. Velmi oddaně se jim věnoval a nadále věnuje RNDr. František Pojer, který působí v oblasti ochrany přírody a soustředil se především na ochranu dravců, sov a čápa černého. Od roku 1994 stál u zrodu projektu Českého rozhlasu Africká odysea, který pomocí satelitní telemetrie sledoval migraci čápů černých. Účastnil se několika expedic do Afriky. Nyní aktivně sleduje čápy černé zejména v Brdech a na Křivoklátsku. Spolupracuje s fotografem Karlem Brožem, kterému se podařilo nafotit i natočit čápy černé v hnízdě. Co vše čápům svědčí a vadí i to, co je možné pro ně do budoucna udělat, nám jmenovaní odborníci přiblíží ze svých zkušeností přímo v biotopu, kde se černí čápi vyskytují.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00