Jak na věc


cestovka za hubičku

Archiv recenzí 12.09.2008 - 12.07.2018

    nejenom prostudovat weby, ale hlavně pročíst cestopisy. Weby jsou opisované, cestopisy ale jsou konkrétní zážitky podle skutečnosti. Co vám je platná reklama na národní park, že tam jsou kormoráni a přitom nemáte šanci je vidět. Ale pozor, většina jich je baťůžkářů, cestující mezi městy, tzn. musíte je hodně vyselektovat. Cestopisy jsou ale nejlepším zdrojem informací. Pokud se týká informací o Vietnamu, samozřejmě nejzajímavější informace jsou ve vietnamštině. Ale i v angličtině se dá najít pár zajímavých informacích o neturistických místech. Je je potřeba věnovat maximum času studiu dané destinace.
    Úvodní obrázek je samozřejmě extrém. Největší problém cestování do vzdálenějších krajin je, že cestovatelé jezdí do dané destinace obvykle pouze jednou v životě. Tak chtějí vidět to „nejdůležitější“. Tím se o těchto místech ještě více píše, stávají se ještě většími taháky a cestovky je mají v programu. A individuální cestovatelé je kopírují. Nevyužijí šance, jakou mají. Přitom je stále ještě obrovské množství krásných míst, často i zajímavějších, nežli „úředně“ zajímavá místa. Vrací se často zklamáni z obrovského množství turistů.


Cestovka versus individuální cestování

    Snažte se někde domluvit na přespání u lidí doma. Existují homestay. Neturistická homestay jsou samozřejmě nejlepší. Pokud to jde, vyhněte se různým Booking. Pro první noc v Hanoji, Saigonu ano, ale snažte se hledat ubytování přímo na místě. Jinak zase skončíte v turistických hotelích, navíc drahých. Pouze jednou za 10 let se nám stalo, že jsme ubytování nesehnali. V Indonésii. Holka, která nás bezradné našla a vzala k sobe domú, nám připravila největší zážitek z celé cesty, který jsem si z Indonésie přivezl.
    Pokud máte hodně času, vezměte motorku a jeďte na velký okruh. Ale nesnažte se propojit jenom velká města hlavními silnicemi. Máte GPS, sjeďte z hlavních silnic. Vydejte se cestou o které nic nevíte. Odbočte na místa, o kterých se moc nepíše.
    Určitě cesta s cestovkou je s nejmenšími starostmi. Hotely jsou lepší, cestovky nechtějí problém. Určitě je dobrá pro toho, kdo si chce odpočinout po práci. Nemyslím odreagovat, ale odpočinout. Vypnout mozek, nestarat se. Nevadí, že musí poslouchat. Nevadí, že je součástí velké skupiny. Chce se do dané destinace dostat. Chce starost přenechat za peníze druhým.
    Na internetu je pár webů o Vietnamu, ale ty jsou v absolutní většině spojeny s byznysem, s cestovkami, bookingem, žijí z reklam. A protože se snaží být zajímavé, zase popisují TOP. Mimochodem proto se snažím aby se tento web lišil. A nevyhýbal se negativům.


Archiv recenzí cestovky Fischer

    V dnešní uspěchané době chceme dovolenou v limitovaném čase využít co nejvíce. Nemyslím zde toho stihnout co nejvíce. Ale eliminovat časy čekáním na dopravu, někde ve frontě, sháněním ubytování. A k tomu je potřeba ještě přičíst čas studia dané destinace před cestou. Pro individuálního turistu je čas ztrávený na pročítání různých cestopisů, rádců, přípravě, často i delší, než samotný výlet. Cestovka má vše zorganizované, na letišti čeká autobus, ten vás odveze ve správný čas na daná místa, přeloží na loď , auto,.. Čas nahrává jednoznačně pro cestovku. Jenomže je nutné si uvědomit, je čas ztrávený na cestě opravdu zbytečný? Viz níže.
    Individuální cestování ve Vietnamu je velmi bezpečné, a hlavně velmi jednoduché. Dokonce jednodušší než v Evropě. Nic nemusíte rezervovat předem, v každém hotelu vám poradí, zajistí, Vietnam je zemí provizí.
    - Cestujete s malou skupinou. Obvykle za malou skupinu ale myslí 8-12 klientů. To je strašně moc na cestování po Asii. V Asii je veliká skupina 6. Ideální dva, max 4 cestovatelé.
    Koho zajímají stavby ve městech, význačné památky, chce jich vidět co nejvíce a dozvědět se co nejvíce, pro toho je cestovka řešení. Při individuálním cestování, navíc bez průvodce, nemáte šanci toho tolik stihnout. Zde má velký vliv destinace. Určitě jiné je to při prohlídce v Paříži a jiné v horách u menšiny Dao v Severním Vietnamu. A Vietnam není moc o památkách, stavbách. Vietnam je především o životě. A ne jenom vidět políčka, příbytky, ale hlavně vidět příbytky zevnitř, vidět jak žijí, pracují,.. to vůbec nelze s cestovkou. Zkuste si představit že se 6 a více lidí nahrne k někomu domů.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00