Jak na věc


cake pops recept na těsto

Kuřecí paličky se žampiony a sójovou omáčkou

     300g moučkového cukru utřeme s pomerančovou šťávou na hustou polevu. Přidáme kapku žlutého potravinářského barviva a promícháme. Předem připravené...
    Cake pops – dortová lízátka – jsou velmi oblíbenou dětskou sladkostí. Mohou se poměrně snadno a rychle připravit i doma, je na to potřeba jen několik základních surovin, trocha fantazie a případně i speciální formy a tyčinky. V této části najdete mnoho receptů, podle kterých můžete připravit cake pops v nejrůznějších chutích i tvarech.
     Moučkový cukr (300g) utřeme s pomerančovou šťávou do husté polevy. Do poloviny polevy přidáme kapku žlutého potravinářského barviva a promícháme. ...
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!
    Nyní bude potřeba připevnit špejle. Z čokolády odeberte malý díl a rozpusťte ji. Konec špejle namočte v čokoládě, zapíchněte do kuličky těsta a poté vraťte na tác. Je to důležitý krok, a proto ho nevynechejte. Tyčka namočená v čokoládě bude v těstě lépe držet. Připravené cake pops dejte na půl hodiny do mrazáku.


Základní těsto na figurky (cakepops)

    V mikrovlnce nebo ve vodní lázni rozpusťte čokoládu. Vhodné je použít užší a hlubší nádobu, aby se do ní kuličky daly dobře ponořit. Cake pops držte za špejli, kuličku opatrně namočte a otáčejte s ní, aby se rovnoměrně obalila čokoládou. Zapíchněte do připraveného stojánku a hned posypejte zdobením. Hotové cake pops dejte ještě na další půlhodinku vychladit do lednice.
    Tyhle nádherné dortové miniaturky na špejli sice dají při výrobě trochu zabrat, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. Ozbrojte se trpělivostí a pusťte se do příprav!
    Piškotovou buchtu rozdrobte na malé kousky. Můžete ji také rozsekat v mixéru. Smíchejte džem s mascarpone a poté zapracujte do těsta. Navlhčenýma rukama tvořte z těsta kuličky asi o velikosti pingpongového míčku a odkládejte je na tác vyložený potravinovou fólií. Raději udělejte kuličky menší, protože příliš velké na tyčce hůř drží. Zhruba na jednu hodinu je dejte do ledničky, aby se zpevnily.
     Bílou čokoládu nalámeme na kousky a rozpustíme v horké vodní lázni. Kouličky předem připravené ze základního těsta namočíme do čokolády, vyjmeme a...
    Nakonec obalte cake pops čokoládovou polevou. Připravte si místo, kam je budete moct zapíchnout, aby se čerstvá poleva neponičila. Osvědčila se například pěna pro aranžování květin nebo aspoň blok polystyrenu, do kterého si připravíte dírky.


Přidávat recepty mohou pouze přihlášení uživatelé.

     Bílý fondán rozválíme a vykrájíme z něj 12 menších koleček. Kouličky předem připravené ze základního těsta potřeme zahřátou meruňkovou marmeládou....

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00