Jak na věc


byliny na odbourání vnitřního tuku

Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris L)

    Požitek ze šálku bylinného čaje pomůže udržet zdraví těla i duše. Toto by mělo být dnes cílem každého z nás, proto jsme pro Vás pečlivě vybrali blahodárné ovocné a bylinné čaje i kvalitní čajové směsi. Naše přirozeně působící čaje Vám pomohou pozitivně ovlivnit Vaše zdraví.
    Používání léčivých bylin je tak staré jako lidstvo samo. Znalosti o správném zpracování byliny, jejich účincích jsou již od pradávna předávány z generace na generaci v naší rodinné firmě DR. KOTTAS. Teprve pečlivým zpracováním mohou byliny rozvinout svoji plnou účinnost pro Vaše zdraví.
    Dnes je nauka o účincích bylinky samostatnou a uznávanou vědou. Jako lékař vím, že se zájem o přírodní rostlinné léčebné prostředky právě v naší přetechnizované a rychle plynoucí době dostává do popředí. Naší filozofií je, využít léčivé síly přírody pro Vás.
    Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!


Byliny a koření - Mag. Kottas - Byliny KOTTAS

    Na výplachy, ke kloktání, na klyzma (při zánětech tlustého střeva) se používá zápar s dvoj- až trojnásobnou koncentrací. Podobně jako na obklady a koupele při hnisavých kožních chorobách a bércových vředech se užívá zápar nebo odvar ze 2 lžic na 2 sklenice vody, který se aplikuje několikrát denně.
    Obsahuje třísloviny taninového a elagového typu (6-8%), dále hořčiny, stopvé množství kyseliny salicylové a další organické kyseliny. Charakter silice (pouze stopové množství) a minerálních obsahových látek není dostatečně známý.
    Infusum Herbae alchemillae (10-25 g na 500 ml vody) se užívá půl sklenice 2-3x denně mezi jídly (resp. 1 kávová lžička na sklenici záparu). Ordinuje se při udržování gravidity a na zlepšení činnosti dělohy (alespoň 4 týdny před očekávaným porodem). Tehdy se připravuje ze 4 kávovývh lžiček na sklenici vroucí vody. Po 10-minutovém odstátí se užívá 1-2x denně.
    Společnost MEDTEC pocházející z Vysokova na Náchodsku, vznikla roku 2011 a velmi brzy se zařadila mezi přední české prodejce tohoto sortimentu: bylinky, bylinné směsi, směsi koření, ovocné a bylinné čaje i švédské byliny a kapky od Rakouské rodinné firmy DR. KOTTAS.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00