Jak na věc


bylinky Štětka lesní

Největší databáze léčivých bylinek na internetu. Jejich popis a návod na sklizeň a pěstování.

    V prvním roce na podzim je veškerá síla rostliny koncentrována v jejím kořeni a je to právě kořen, který se k léčbě používá. Pokud chcete zatočit s boreliozou, vykopejte několik těchto jednoletých kořenů, nakrájejte je na malé kousky a strčte je na 3 týdny do sklenice se silným alkoholem alepoň 60%. Tinktura,se užívá po lžičce 3x denně, podobu minimálně jednoho měsíce. Po zbytek roku pak alespoň na 1-2dny v měsíci tuto kůru opět nasadíte. Velmi prý pomáhá, když tuto léčbu kombinujeme s tzv. hypertermickou terapii, tj. alespoň každý třetí den se naložíme do vany s tak horkou vodou, jakou jen dokážeme snést.
    Bylinář Dvořák z Brna ji indikují i na karcinomy v zažívacím traktu i na kůži,(nať štětky 100g, lapačo 50g, květ vřesu 50g, květ měsíčku 25g, nať tymiánu 25g - připravuje se jako bylinářský čaj 1l do termosky, užívat po doušcích, vhodné doplňovat tinkturou z adaptogenů - maralu a echinacei) to vyžaduje dlouhodobější užívání, jinak se dlouhodobě neužívá.
    Proti revmatická směs bylináře Dvořáka 100g ovesné slámy, 50g nati štětky, 50 březových listů, lořen jehlice 30g, nať tymiánu - tato směs se podává ve formě odvaru 3x denně po jídle. Štětka udělá parádu i na trvalkovém či bylinkovém záhonu, je to atraktivní bodlák.Štětka je až 2. vysoká, dvouletá bylina. Květ je šešule s fialovými jazýčkovitými květy. Výskyt:Druh roste v teplejších oblastech naší země, na světlých místech u vodních toků a rybníků, na pastvinách, u cest a na pustých místech.


Štětka lesní (Dipsacus sylvestris)

    Dvouletá statná, až přes 150 cm vysoká bylina s lodyhami přímými, na hranách osténkatými. Přízemní listy v růžici, lodyžní podlouhle kopinaté, vstřícné, spodinou párovitě srostlé, na okraji a středním žebru osténkaté. Stopky strboulů hustě ostnité, květy bledě fialové, zřídka bělavé; zákrovní listeny většinou delší než strboul. Květní listeny šídlovitě osténkaté, delší než květy. Kvete v červenci a srpnu. Roste na náplavech, pastvinách, rumištích a podél cest v nižších polohách. Suché strbouly se používají k dekoraci.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00