Jak na věc


bruslení praha

Malá sportovní hala – Výstaviště Praha Holešovice

    Bruslení je předce z rekreačního a praktického (druh dopravy) aspektu změsou strategie, techniky, obratnosti a fyzické kondice. Od začátků po profesionalitu, od zábavy po soutěže, to je všechno jeden komplex možností na ceste k dokonalosti.
    Chybí nám v přehledu nějaké kluziště nebo máme někde chybu? Dejte nám vědět na email portal@verejne-brusleni.info nebo na náš Facebook Veřejné bruslení Praha.
    Závěrečná lekce zimního kurzu bruslení se uskuteční v neděli 10. března 2019 v ČSOB pojišťovna aréně (malá hala). A právě na tuto lekci bychom chtěli pozvat všechny účastníky v netradičním oblečení - v maskách. Rádi bychom se společně vrátili do pohádek, byli filmovými hrdiny či jinými postavami, které budou bruslit v rámci podzimního kurzu. 
    Kolečkové bruslení lze taky definovat jako moderní sport pro milovníky pohybu (sportů „de glose“) bez omezení věku. Z rekreačního a praktického (druh dopravy) aspektu, je tenhle sport také směsí strategie, techniky, obratnosti i fyzické kondice. Od počátku po dokonalost, od zábavy po soutěže, od freestyle triků k rychlostnímu bruslení, to je vše jeden komplex možností na cestě ke pokrokům. Je už jenom na nás, abychom si vybrali tu správnou disciplínu, ve které najdeme to svoje.


Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

    Půjdete si zabruslit s vyvrtnutým kotníkem nebo naraženými žebry? Asi ne, viďte. A stejně jako vaše tělo, musí bezvadně fungovat i ložiska v kolečkách vašich bruslí. Jak toho dosáhnout, to vám prozradí následující řádky. Jen s kvalitními a dobře promazanými ložisky zdárně dojedete do cíle, ať už se na in-linech kocháte krajinou, shazujete přebytečná kila nebo soupeříte o body na závodech.
    Dne 6.1.2019 bude zahájen zimní kurz bruslení. Chcete-li své děti nechat zdokonalit, nebo proniknout do tajů bruslařského umění, neváhejte a přihlaste se do kurzu již nyní. Přihlášku je nutné provést pouze prostřednictvím registračního formuláře na této stránce. Případné další informace Vám můžeme poskytnout prostřednictvím kontaktní osoby Zdeňka Procházky na tel. čísle 725 058 564 (popř. e-mailu: info@krasopce.cz). Více
    Co se týče slalomu tak francouzi holdují tomuhle sportu nejvíce, i když první pokusy byly kdysi dávno v USA. Dalo by se říct, že francouzi to celé jaksi rozběhli a dnes se pořádají mezinárodní soutěže díky asociaci IFSA. Další krajiny jsou: Itálie, Švýcarsko, Rusko a Kórea.
    Rubrika freestylu je věnovaná všem těm, kteří samozřejmě mají vztah k bruslení alebo možno jen objevují, co všechno jim jízda přináší. Ale i těm, kteří jsou nadšencami tohto sportu a chtějí se dozvědět co se kromě fitness, speed a agressive ježdění dá praktikovat.


International Freestyle Skaters Association - I.F.S.A.

    Pokud mluvíme o tancu na bruslích nemohu nezmínit Anglicko. Například v Londýně se můžeme setkat s těma nejlepšíma tanečníkmi právě na Trafalgar square nebo v Hyde parku. A pro těch kteří mají rádi indoor sály jsou pravidelní roller disco jako ulité.
    Kolečkové bruslení se čím dál tím víc rozvíjí a také vznikají nové disciplíny. Je to sport sice zatím neolympijský, ale více méně v každé republice ho lidé znají. Někde více a někde méně. Zmíním alespoň ty kraje kde je tenhle sport nejvíce rozšířen.
    Jubilejní 5. ročník Mistrovství České republiky ve freestyle bruslení se konal poslední sobotu v září (27. září 2014). Bruslařská soutěž se odehrála v krytých prostorách KD Lola v Olomouci a závodilo se ve dvou disciplínách: ve volném stylu neboli freestyle slalomu a rychlostní disciplíně tzv. speed slalomu.
    7. lekce kurzu bruslení pořádaného naším krasobruslařským klubem se uskuteční v neděli 3. března 2019 od 14:45 hod. v malé hale pardubické ČSOB Pojišťovny areny.
    Neděle 10. března 2019 bude karnevalová lekce se začátkem v 14:45 - 15:30 hod pro skupinu "A" a tu 15:30 - 16:15 hodin vystřídá skupina "B". Bude otázkou, která skupina bude mít větší inspiraci a předvede ty lepší masky. Více


Zimní stadion HASA (krasobruslení USK)

    Hlavní rozdělení kolečkových bruslí je na in-line brusle (jednořadé) a trekové brusle neboli quady (dvouřadé). Liší se nejen vzhladem a stavbou ale také vlastnostemi a přispůsobivosti jednotlivým disciplínam. Například pro rychlobruslení se používají výhradně in-line brusle, ale pro tanec je lepší použít trekové brusle. Jde tady hlavně o stabilitu, která je pro tanec nevyhnutná. Při rychlobruslení jde samozřejmně o rychlost a k ní je zapotřebí také rychlé změny směru jízdy, které lépe dosáhneme na bruslích v jedné řadě.
    Freestylové disciplíny jsou ve světě populární a už několik let se pořádají i mezinárodní soutěže, ale u nás zatím jen v začátcích a tak mou snahou je vám ich co nejvíce přiblížit.
    V roce 2004 byla vytvořená asociace IFSA: International Freestyle Skaters Association, načele s Vincentem VuVanKhaa za účelem združení freestyle bruslaře po celém světě.Cílem IFSA je: ulehčit organizaci soutěží, sjednotit pravidla, pořádat medzinárodní mistrovství a poháre, ale i propagovat freestyle bruslení pro příznivce.
    Zveme všechny příznivce in-line bruslení na letošní juniorské mistrovství ČR ve freestyle bruslení, které se uskuteční v sobotu 24. září od 10 hodin na parkovišti Globusu u OC Olomouc CITY. Připraveny budou 3 soutěžní disciplíny: Speed slalom, freestyle slalom a free jump. Pro všechny soutěžící jsou připraveny dárkové předměty od partnerů akce a pro ty nejlepší na bedně vítězů také poháry a další ceny. On-line přihláška (registrace) na soutěž zde. Těšíme se na setkání společně na bruslích.


Zimní kurz bruslení bude zahájen 6.1.2019

    Země, které se zapojili do IFSA soutěží v roku 2005 podle shrnutí IFSA boli: Francie, Čína, Rusko, Británie, Itálie, Južná Kórea, Švýcarsko, Španělsko, Holandsko, Singapúr, Moldova, Brazílie.
    6. lekce kurzu bruslení pořádaného naším krasobruslařským klubem se uskuteční v neděli 24. února 2019 od 17:15 hod. v malé hale pardubické ČSOB Pojišťovny areny.
    První mezinárodní asociací združující disciplíny freestyle bruslení je asociace IFSA, která má přesně stanovená pravidla a každoročně připravuje oficiální medzinárodní soutěže po světe. Nejrozšírenejší disciplínou je však slalom.
    Už vás nebaví bruslit sem a tam? Chcete se naučit něco nového na kolečkových bruslích? Tak neváhejte a skuste freestyle jízdu! Tento způsob vám nejen spříjemní chvíle bruslení, ale naučí vás omnoho více: posilní vaše svalstvo a udrží vaši kondici. Sami uvidíte jak rychle se zlepší vaše bruslení, budete mít menší strach pohybovat se na stezkách, naučíte se vyhýbat se překážkam, včas zabrzdit, odhadovat situace v rušném provozu. Získate tím mnoho zručností, tak proč nezačít teď hned?


Kluziště na střeše Galerie Harfa

    Freestyle bruslení je nově vzniklý druh kolečkového bruslení a svojími disciplínami se odlišuje od fitness, speed nebo agressive ježdění. Jeho dvě nejhlavnější disciplíny jsou: Slalom a Jump. Obě disciplíny, se ještě dále člení na podkategorie. Slalom na freestyle slalom a speed slalom. Jump na high jump a free jump.
    V termínu 20.1. a 3.2. 2018 se lekce kurzu bruslení neuskuteční vzhledem k plné obsazenosti haly a dále vzhledem k začátku jarních prázdnin. Přesný termín a čas konání kurzu bude upřesněn.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00