Jak na věc


brnění v malíčku levé ruky

Puška Winchester: Nejslavnější lovecká zbraň na světě

    Brnění poskytovalo ochranu celého těla a bylo základní ochranou rytířů během bitvy nebo turnaje. Podívejte se na naši nabídku brnění z kovu nebo pryskyřice, kde je kladen důraz na umělecké odlévání. Nabízíme historická brnění, která jsou přesnými replikami datované od středověku. Tato fascinující středověká brnění vyzařují sílu a historii a mohou změnit celý vzhled a dojem vašeho životního prostoru. Každé námi nabízené rytířské brnění vyrobené z oceli je propracováno i do těch nejmenších detailů.
    Puška Le Enfield patří mezi zbraně spojené s vítězstvím Spojenců ve druhé světové válce. Ač se používala už na přelomu 19. a 20. století, hlavní slávu jí přinesla právě druhoválečná bojiště.
    Říkalo se jí henryovka nebo také winchesterovka. Stříleli s ní lovci a dobrodruzi na Divokém západě. V rukou ji, alespoň na stránkách knih Karla Maye, držel i nezapomenutelný Old Shatterhand.
    Během válečných let se průmysl a vývoj orientují jedním směrem: inovují se zbraně. Nejen taktika, ale i výzbroj rozhoduje o výsledku. Američané za druhé světové války zvládli hned několik zásadních novinek.


Samopal M3: Střílel za druhé světové a přezdívalo se mu Grease Gun

    Výroba středověkého rytířského brnění byla extrémně drahá. Rytířské brnění muselo být „šité na míru“, aby rytíři přesně padlo. Jakákoli nesprávná velikost by byla velmi nebezpečná, neboť by mohla rytíře omezovat v boji. Rytířské brnění bylo také symbolem společenského postavení. Čím bylo brnění kvalitnější, tím byl rytíř důležitější. Plátová ochrana se poprvé objevila na konci 13. století a kompletní plátové brnění během 15. století - vážilo přibližně 25 kg. Rytířské brnění muselo dostatečně chránit rytíře a zároveň být lehké, aby na bojišti umožnilo rychlé pohyby. Středověké rytířské brnění bylo komplexní sestavou oděvů, drátěné košile a železných plátů.
    Bruce Springsteen ve své písni Born in the USA zpívá „so they put a rifle in my hand“. A je dost možné, že touhle puškou byla právě Black Rifle neboli M16, kterou americká armáda používala ve válce ve Vietnamu.
    Rytířské brnění se skládalo z oděvů, drátěné košile a železných plátů. Části rytířského brnění zakrývaly nejzranitelnější části těla rytíře. Tyto části nejlépe popíše vysvětlení, jaké části těla chránily.


Puška M16: Black Rifle, která si zastřílela ve Vietnamu

    Brnění používané ve středověku bylo postupně zdokonalováno, až se rytíř nakonec stal živou pevností. Rytířské brnění bylo na bojištích středověku přímo životně důležité. Zajišťovalo nezbytnou ochranu těla před zbraněmi, které byly tehdy používány v bitvách, např. obouruční meč, luk a šípy, kuše, válečná sekera, trnový kyj, dýka a kopí. Před vytvořením brnění se používaly vycpané oděvy a kroužkové košile, které se následně nosily spolu s brněním. Středověké rytířské brnění bylo navrženo a vyvinuto na ochranu před všemi novými, ještě více smrtícími zbraněmi, které se objevily během násilného období středověku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00