Jak na věc


bramboráky bez mouky

Silvestrovské pohoštění trochu jinak - připravte si crostini!

    >> Z tohoto množství si připravím dva bramboráky v pánvi o průměru 24 cm a s chutí je zbaštím. S chutí tak velikou, že když nastane „to období“ (asi třikrát ročně), připravím si je klidně 4-6 dnů za sebou.
    >> Vše smíchám a nechám rozležet jen tak dlouho, než se rozehřeje tuk na smažení. Tady prosím, stejně jako při dochucování kořením, dle vlastní chuti. Tedy i množství tuku. Já rád bramboráky na sádle, kuřecím sádle, nebo v nouzi na oleji, ovšem ne utopené – na jednu stranu lžíci tekutého tuku.


Jak na přepuštěné máslo? (+ kuřecí miniřízečky)

    1 Brambory pořádně osušte a nastrouhejte, nechte vykapat tekutinu a osušte je pevným kuchyňským papírem nebo vymačkejte v utěrce. Pak je v míse s vejcem, moukou, česnekem, solí, pepřem a rozemnutou majoránkou zpracujte na těsto.2 Na široké pánvi na středním plameni zahřejte tuk (množství přizpůsobte druhu pánve – na nepřilnavé stačí lžíce či dvě). Pak do pánve po lžíci až dvou dávejte těsto a spodkem lžíce z něj tvarujte co nejtenčí placku. Počet bramboráků přizpůsobte velikosti pánve – neměly by se dotýkat. Opečte je z obou stran dozlatova. Pokud máte jen malou pánev, připravujte na ní pouze jeden bramborák.3 Jestliže bramboráky připravujete na větším množství tuku, přebytečnou mastnotu z nich odsajte kuchyňským papírem.
     Hodnoty jsou vztaženy na jednu porci. DDD (doporučená denní dávka) je založena na průměrných hodnotách pro dospělého člověka o váze 70kg z vyhlášky č. 225/2008 Sb.
    © 2009 – 2018 NAŠEPENÍZE.CZ s.r.o., všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez předchozího písemného souhlasu provozovatele, nebo vlastníka autorských práv k obsahu je výslovně zakázáno. O nás - kontakty | Podmínky používání | Reklama | Newsletter | RSS články | RSS recepty | Facebook | Přidat na Seznam
    Ovšem čas od času, ovlivněn náladou nebo inspirován z nějakého zdroje si dovolím změnu. Když jsem nedávno popisoval a začal používat skvělý krouhač IBILI, bylo jasné že dík noži na julienne bude pokus. No a je to asi tak:


Termoska pro děti 0,35l Krtek - Orion

    >> Bezvýhradně tvrdím, že nejlepší bramborák je pouze a jedině z ručně strouhaných brambor varného typu A, nebo B! Ta struktura prostě musí být cítit při prvním i posledním kousnutí. Kajícně ovšem přiznávám, že z čiré lenosti brambory doma nestrouhám, ale mixuji v malém kutru tyčového mixeru. Česnek ovšem předem utřu na třítku, nebo propasíruji do kutru.
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!
    Také dršťková připravená zčásti, nebo úplně z vepřových žaludků je humus a jednoznačný podvod na zákazníka. Dršťky jsou totiž jednoznačně hovězí – to je narážka ne jeden nejmenovaný motorest u D1, kde mi číšník ne právě klidně a slušně vnucoval fakt, že „oni nemají v polévce vepřové žaludky, protože jim surovinu v mraženém stavu dodává jakýsi „skvělý“ italský dodavatel“. Ony asi ty české krávy vymřely (v jejich okolí).


Nejlepší bramboráky postup přípravy receptu:

     Vlastně to nikdy nikde moc nepovídám, ale je pravda, že klasický bramborák už odmala patří k mým nejoblíbenějším jídlům. Když si v jakékoliv hospodě či restauraci nedokážu vybrat, skončím jednoznačně u tří možností. A nestydím se za to. Jsou to bramboráky, smažák a dršťková. Když si nemohu vybrat. Ne že bych si většinou nedal spíše jehněčí kolínko, vídeňský řízek či cokoliv, co mne prostě překvapí. Jenomže české bramboráky a Dršťková polévka prostě nezklamou. Tedy neměly by! Bohužel, někdy… Ale o tom později.
    Stane se a bohužel často, že dostanu bramboráky z mrazáku, pouze ve fritéze ohřáté. S opravdovým Českým bramborákem to má pramálo společného. Stejně jako rádoby krokety a, bože chraň, Americké brambory. Fuuuj!
    Suroviny Mléko polotučné, Mouka polohrubá, Pepř černý mletý mají zadané pouze základní hodnoty. Výpočty nutriční tabulky, nemusí souhlasit se skutečností.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00