Jak na věc


boulička na horním patře

Diskuze : Zdraví : Dětská gynekologie

    Dobrý den, je mi 23 let a před 3 dny jsem si nahmatala bouličku mezi konečníkem a pochvou. Nebolí to, není to zarudlé, nemám průjem ani žádné jiné potíže. Můžete mi, prosím, říct, co to může být? Děkuji.
    Lékař vás řádně vyšetří a zjistí možnou příčinu proč se vám vytvořila boule za uchem. Léčba se pak bude líšit podle příčiny, která způsobila bouličku za uchem. V některých případech se využívá i chirurgické řešení.
    Boule za uchem může mít různou podobu. Většinou je malá, ale může mít i větší velikost. Může být jako bolestivá, tak se nemusí objevovat žádné bolesti. Boule za uchem je většinou tvrdá. Může se objevit u dětí i u dospělých lidí. Příčiny proč boulička vznikla mohou být různé.
     Přístrojová vyšetření (CT, rentgen, sono, magnetická rezonance a další, stejně jako laboratorní testy (krevní obraz, imunologické vyšetření, biochemické parametry a jiné) jsou pomocnými metodami a bez znalosti klinického stavu nemají takřka žádnou výpovědní hodnotu. Není v ničích silách na dálku bez vyšetření lékařem jen ze závěrů přístrojových a laboratorních testů stanovit diagnózu. Se svými dotazy na interpretaci výsledků se proto prosím obracejte na své lékaře.


Nechuť k jídlu neboli nechutenství

     Mnoho návštěvníků se ptá, zda mají nárok na lázně po určitém výkonu, s konkrétní chorobou. Na tuto otázku vám nemůžeme odpovědět, protože o příspěvkové lázeňské péči v každém jednotlivém případě rozhoduje revizní lékař zdravotní pojišťovny, neexistuje univerzální seznam, kdy se lázně poskytují a kdy ne. Záleží na mnoha okolnostech (kuřáctví, inkontinence), funkčním postižení pacienta a dalších zdravotních okolnostech.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00