Jak na věc


bolest po vytrhnutí osmiček

Článek se vztahuje k období asi

    Také střevní onemocnění způsobuje bolest. Koliky kojenců (lidově řečeno větříky) dítě sice obtěžují, maminky znervozňují, ale nejsou nebezpečné. Je mnoho metod, jak dítěti pomoci, od speciálního mléka Omneo, přes sirup Sab simplex, rektální rourku až k méně účinným, ale stále užívaným mastičkám atd.
    Závažné jsou stavy, kdy dítě úporně zvrací, zvláště když jsou zvratky zbarvené a dítě zvrací opakovaně, eventuálně v kombinaci s poruchou vyprazdňování. To jsou stavy urgentní, které se musejí řešit co nejdřív, protože mohou svědčit o poruše průchodnosti střeva při invaginaci, uskřinuté kýle či podobně. V posledních letech se objevuje víc problémů s alergiemi, které se kromě jiného, také prezentují bolestí.
    Lékař se rodičů bude ptát, jaký má bolest charakter, na její lokalizaci, stálost, vyzařování, zda je ve dne či v noci, zda je spontánní či nikoliv, zda je při pohybu, jestli souvisí s kašlem, jídlem, močením, vyprazdňováním střev, zda je trvalá či záchvatovitá. Bolest může být například způsobena záněty ucha či zánětem slepého střeva. Bude vhodné mít připravenou odpověď na teplotu dítěte, jeho chování, zvracení, průjem a další příznaky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00