Jak na věc


bolek a lolek česky

Písničky k pohádce Bolek a Lolek (0)

    Bolek Polívka opakovaně zazářil i na stříbrném plátně. Zahrál si v muzikálové Baladě pro banditu (s Miroslavem Donutilem) nebo v komedii Muži v naději (s Jiřím Macháčkem). Stal se duší jedné z nejoblíbenějších českých komedií Dědictví aneb Kurvahošigutntág režisérky Věry Chytilové, kde si vystřihl milostné scény s Dagmar Veškrnovou, později Havlovou; objevil se pak i v pokračování natočeném po mnoha letech - Dědictví aneb Kurva se neříká. Za ztvárnění faráře Holého v dramatu Zapomenuté světlo, v němž hrál s Veronikou Žilkovou, získal sošku Českého lva. Další má za roli ve válečném snímku Musíme si pomáhat. Do povědomí vstoupila také jeho vedlejší role ve filmu Pelíšky. Roku 2017 byl nominován na Českého lva za svůj výkon v pohádce Jiřího Stracha Anděl Páně 2.
    S partnerou Marcelou Černou má Bolek Polívka tři děti - syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu. Další tři jsou z předchozích manželství. Známé je především jeho manželství s Chantal Poullain. S touto francouzskou herečkou navíc ztvárnil nezapomenutelnou dvojci ve filmu Věry Chytilové Šašek a královna. S ní má syna Vladimíra. Dceru Kamilu vychovával s první ženou Stanislavou, Annu zplodil s herečkou Evelynou Steimarovou.
    Bolek a Lolek jsou dva kluci, kteří toho sice moc nenamluví, ale legrace si s nimi užijeme až až. Při svých dobrodružstvích zavítají snad do všech koutů světa a přitom zažijí spoustu legrace, ale také si musí s ledasčím poradit. Když už se ale pro něco tihle dva kluci nadchnout a pro něco se rozhodnou, jdou si za svým a ničím se nenechají odradit.


Zajímavost o seriálu Bolek a Lolek

    Postavičky z animovaného seriálu Bolek a Lolek, jehož rodnou kolébkou je polské město Bielsko-Biala, budou mít pravděpodobně svůj pomník. Bolka a Lolka zná snad každé polské dítě a seriál získal své příznivce také ve světě. Právě proto se polské město rozhodlo postavit pomník těchto postaviček. Boleka a Lolka v nadživotních velikostech by měla ještě doplnit plastika globusu, protože velkou část seriálu tvoří příhody z cest po celém světě.
    Valašským králem se Bolek Polívka pasoval v jednom z dílů vlastního pořadu Manéž Bolka Polívky. Krom toho moderoval i Bolkoviny. Na své farmě pořádal nejrůznější akce, například šampionát v házení flinty do žita. Na svou zemi se rád díval ze sedla koně Bilba. Bohužel podnik, usedlost s názvem Farma Bolka Polívky, kde nejen choval koně, ale také provozoval restauraci, přivedl na buben, a tak musel být v roce 2013 insolvenčním správcem nabídnut k prodeji. Jeho soukromé království tak padlo.
    Od mládí hrál ochotnické divadlo. Na střední vystupoval v komickém kvartetu. V Huse na provázku působil hned po absolvování brněnské JAMU. Pantomimu předváděl Bolek Polívka u Borise Hybnera a Ctibora Turby. Zrežíroval vlastní hry Am a Ea, Trosečník nebo Poslední leč. Bolek Polívka spoluzaložil brněnské divadlo Husa na provázku a své vlastní Divadlo Bolka Polívky.


Videa k pohádce Bolek a Lolek (83)

    Například, když si usmysleli, že budou hrát fotbal. Trenér je sice do svého týmu prvně přijal, ale poté, co viděl, jak Bolek s Lolkem hrají, je už ve svém týmu, který se chystal hrát o pohár,  nechtěl. To ovšem Bolka a Lolka neodradilo a vymýšleli různé plány a finty, jak se na hřiště dostat. Balili se do batohu, převlékli se za stevardy, schovávali se ve velkých míčích a nakonec se dostali i na samotné hřiště, kde nakonec svému týmu pomohli k výhře. Tito dva malí hoši se ničeho nezaleknou a slovo „nelze“ neznají. Vždy si dokážou poradit a když je potřeba, tak i pomoct.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00