Jak na věc


bohumilice

Vítáme Vás na webových stránkách obce Bohumilice !

    Právě zmiňované občanské sdružení, nyní spolek, se ujal organizace velkolepé a v Bohumilicích zcela unikátní kulturně - společenské akce 800 let obce Bohumilice, která byla spojená se Sjezdem rodáků a přátel Bohumilic. Důvod pro oslavu byl vskutku výjimečný: Uplynutí 800 let od založení Bohumilic. A to vzhledem ke krušné historii osudem zkoušených Bohumilic za oslavu skutečně stojí. Dalšího roku jsme obnovili ostatkovou tradici a na podzim 2011 se sdružení společně s bohumilickou mládeží ujalo organizace další akce: Bohumilických hodů po 27 letech. Od roku 2011 hody i další akce nadále pokračují, roku 2015 jsme navíc navázali na sjezd rodáků a uspořádali Sousedské dny Bohumilic a ušili jsme bohumilické pracovní kroje. Pracujeme na udržení společenského života v naší krásné dědince, připomínáme si staré tradice a hledáme tradice nové.
    Malebná obec Bohumilice leží v severovýchodní části Břeclavska v kraji Jihomoravském. Na mapě je najdeme 35 km jihovýchodně od města Brna a 20 km od města Hustopeče. Oficiálně jsou Bohumilice místní částí nedalekých Klobouk u Brna.
    Hovoříme-li o historii Bohumilic, lze za ni považovat i doby, kdy ještě stával "větřák", kdy se po vesnici jezdilo s kravskými povozy a zkrátka kdy Bohumilice žily oproti dnešku odlišným životem. Tyto kouzelné doby si můžete melancholicky připomenout v naší fotogalerii historických fotografií, poté si odskočit třeba do dnešních Bohumilic v zimním hábitu, zavzpomínat na sjezd rodáků či na hody 2011 a nakonec se o své dojmy a podněty podělit v diskuzním fóru.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00