Jak na věc


bezručák

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

    Třetí ročník Bezručák festivalu, který hostí Rekreační centrum Hřebíkárna Chomutov, se koná v sobotu 16. září 2017 a nabídne kapely Fast Food Orchestra, Michal Ambrož & Hudba Praha, Nebe, Znouzectnost a další.
    Povrch tratě je z 100% asfaltový. Otočka je umístěna kousek za Prvním mlýnem. Závodníci běží polovinu trati tam a polovinu zpět. Start i cíl závodu je na hlavní silnici ul. Bezručova nedaleko od školy. Prostor startu a cíle bude uzavřen pro dopravu.
    Závodí se podle pravidel atletiky a propozic tohoto závodu. Každý závodník běží na vlastní nebezpečí, za platnou lékařskou prohlídku odpovídá vysílající klub. Nejlepší tři v každé kategorii obdrží medaili, diplom, případně i věcné ceny dle možností pořadatele.
    Informace o aktuálním dění získejte také pomocí SMS zprávy. Ať jste kdekoliv, můžete získat informace o kulturních, sportovních a volnočasových aktivitách.


HŘEBÍKÁRNA – rekreační centrum

    Kapacita startujících v závodě registrovaných na místě v den závodu bude omezená, proto žádáme všechny zájemce o start v závodě o registraci a platbu předem. Startovné se v případě neúčasti v odůvodněných případech vrací. Po provedení registrace obdržíte e-mail s informacemi k platbě. Pokud nebude registrace do 10-dní uhrazena, bude smazána!!!
    Zveme Vás 3. října 2014 do chomutovského rekreačního centra Hřebíkárna, kde se uskuteční Open air festival „BEZRUČÁK 2014”. Vstupné na akci činí 380,- Kč (v předprodeji 350,-). Předprodej vstupenek probíhá v Informačním centru Chomutov a na recepci rekračního centra Hřebíkárna.
    Jinak Jana říkala, že to jaksi na trati „trochu“ klouzalo, takže tak berme i ty letošní časy. Pamatuju, jak jsme tam před lety byli asi na té patnáctce a Pepa Poduška mi říkal: některý ty kilometry zpátky (rozuměj v tom klesání po obrátce) jsme běželi za 3 minuty kilometr. (Jako „oni“, rozuměj ta špička).
    Povrch tratě je z 90% asfaltový. Zbývajících 10% je rozbitý a vytlučený asfalt. Trať stále nepatrně stoupá, za Třetím mlýnem, kousek před otočkou je stoupání větší. Závodníci běží polovinu trati tam a polovinu zpět. Start i cíl závodu je na hlavní silnici ul. Bezručova nedaleko od školy. Prostor startu a cíle bude uzavřen pro dopravu.


Zahájení adventu v Krásném Dvoře

    Mladý holky do 34 let vyhrála Carmen Beshir (dovolím si nepřechylovat) za 40:14, ale starý holky olympionička, sympatická Ivana Sekyrová v čase lepším mladejch – 37:52. Dcera Jana (MK Kladno) v mladejch ženskejch, v přiznejme nezajímavém čase 54:03 na 12 místě. Ale uvidíme, jak to Janě pošlape na garážovém maratonu v Budějovicích. Pokud se nepletu, tak i v Chomutově se dostala pod 50 minut, někdy „minule“. Když Carmen 1., tak táta Ervín „až“ 4. v čtyřicátníkách (35:14), kde je nutno vypíchnout Michala Kováře na 3. místě (35:05), před mnohonásobným vítězen Krušovického Soudku ( a nedávným reprezentantem ČR v běhu do vrchu) Richardem Pletichou – ovšem Pozor! Pozor!, možná mi něco ušlo, ale poprvé registruju, že má Michal Kovář u svého jména domicil: TJ Sokol Unhošť. Asi ten Ben dělá něco dobře. Když to vezmu kolem a kolem, je Unhošťská „sqadra“ poskládaná z celkem zajímavejch „samorostů“ a má to, abych tak řekl, docela „ i
    No né, že by mě nezaujali chlapci padesátníci ( jak je někdy „rádoby vtipně“ nazývám Men Masters Young) : Hanza Flídr (MK Kladno) dosáhl na „stříbro“, za Milanem Vopatem ( Pro Corde Chomutov 40:10), mým kamarádem triatlonistou z loňskýho soustředění na Kanárech ( ne že bych se chlubil, ale nedá mi to: loni v Chomutově na patnáctce jsem Milana odsunul na 4. místo, což mi dělá „děsně“ dobře). V minivýpravě Maratonklubu Kladno ( Franta Tůma, Pepa Beránek, Honza Flídr, Otakar Wiener a Jana Kmuníčková) se v padesátníkách Josef Pepa Beránek časem 47:21 prodral na 9. příčku a Ota Wiener na 19. Franta Tůma bojoval v šedesátníkách jako rytíř bez bázně a hany a skončil na nevděčném, ale v rámci konkurence prestižním 4. místě.


POVRCH TRATĚ JE Z 100% ASFALTOVÝ. OTOČKA JE UMÍSTĚNA KOUSEK ZA PRVNÍM MLÝNEM

    Protože součástí minivýpravy byla i dcera Jana, tak jsem se zajímal...a také do Chomutova rád jezdím, ale pokud si pamatuju, desítku asi jen jednou, vícekrát jsem tam byl na patnáctce, co se tam běhá někdy... březen? Je to na stejné trati jak desítka, jen se otáčí o 2,5 km dál, tedy obé obrátková trať, charakteristická tím, že do otočky se běží údolím podél potoka do kopce... a zpět – jak jinak, než teda z kopce. Mám z toho i někdy z minula pěkný záznam z „polaru“, kde je vidět, jak ten vejškovej profil v první půlce rovnoměrně stoupá a po obrátce úplně navlas stejně rovnoměrně klesá.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00