Jak na věc


basničky verše poezie

Mik, mik, Mikuláš, přišel s čertem na guláš

    Ale kázeň je jen jedním z předpokladů, že děti dostanou na Mikuláše nadílku. Tou druhou podmínkou je to, že musí říct Mikulášovi básničku, aby si to ovoce, ty sladkosti a ty různé drobné dárečky zasloužily.
    DoPohádky.cz – online průnik do pohádky a animovaného filmu. Databáze krátkých filmů a pohádek. Průvodce po světě animovaného filmu a pohádek. Recenze na hračky a knihy - nákupní rádce pro rodiče. Návody, tipy a inspirace na tvoření s dětmi.
    Náš, náš Mikuláš nese dárky hodným dětem.Náš, náš Mikulášnese dárky nám. Když Mikuláš naděluje,čertík za ním poskakuje. Náš, náš Mikuláš nese dárky nám.
    Říkanky a básničky jsou nenahraditelné… Rytmus nás provází celým životem a je také významnou součástí naší řeči. Od narození ho vědomě či nevědomě využíváme při komunikaci s miminkem, později v rýmovačkách a říkadlech. Dítě velmi brzy dokáže napodobit rytmus a melodii řeči, dokonce dříve než hláskové seskupení jednotlivých slov. Nejprve si s řečí „pohrává“, vyslovuje rytmicky řadu slov, komolí je, říká slova, která nemají význam. Ale jsou rytmická!


Top články za posledních 30 dnů

    A aby se děti mohly nějaké mikulášské básničky, písničky a říkanky naučit, musí nějaké znát. A s tím jim pomůžeme v tomto článku, kde pár dobře známých mikulášských básniček uveřejňujeme. Děti se nějakou z těchto mikulášských říkanek a básniček ještě určitě stihnout naučit.
    Kde se vzal, tu se vzalMikuláš pod okny stál.V ruce velkou berličku,na hlavě měl čepičku.Z bílých vousů teplý šál,takhle děti vypadal.Mikuláši, přijď dnes k nám!Písničku ti zazpívám.Přines prosím trochu dobrot,můžeš je dát třeba do bot.Dáváš dárky pro radost,pro každého jich máš dost.
    Mé děti jsou jako sníh v létě. V tom největším poledním žáru na mě dopadají heboučké vločky jejich prvních slůvek. Vpíjejí se mi pod kůži a vlévají do žil, až se rozptýlí v srdci a tam zůstávají navždy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00