Jak na věc


baťa obuv internetový obchod-boty medi

Přinášíme vám nový pohled do světa módy prostřednictvím videí

    I když se po celou válku dařilo udržet firmu Baťa v českých rukách, v říjnu 1945 se prezidentskými dekrety znárodňují baťovské podniky v Československu. Ke znárodnění dojde i v jiných státech, kde firma Baťa podniká a Baťovi tak přichází téměř o tři čtvrtiny jmění.
    Čas na kozačky už je. Pro někoho jejich období trvá měsíc, pro jiné začne až za pár týdnů. Většina z nás se ale na ně těší, a tak přinášíme přehled, jakým párem svůj botník letos obohatit. 
    PS: V Zlíne sa ešte môžete stretnúť s pamätníkmi, ktorí študovali v Baťovej škole. Ja som sa pred pár týždňami viezla s jedným v trolejbuse a pekne sme sa o Baťovi porozprávali. Učitelia boli na žiakov prísni a tvrdí, ak nevedeli hneď vymenovať jednotlivé časti topánky, boli ju schopní po nich hodiť aj s kopytom. Na alkohol ste v Zlíne nenarazili, pilo sa mlieko. Na Baťu pán nedal dopustiť – podmienky boli prísne, ale spravodlivé, a keď sa snažili, učili sa a pracovali, mohli to dotiahnuť ďaleko. Ten rozhovor mi potvrdil, že o Baťovi a jeho ére stojí za to dozvedieť sa viac. Kniha Baťa v kostce by mohla byť príjemným prvým krokom. :)


Čtete složení kosmetických výrobků?

    V roku 2013 vydalo vydavateľstvo Kniha Zlín knihu Zdeňka Pokludy Baťa v kostce. Už keď som ju videla vo výklade kníhkupectva som si hovorila, aký je to výborný nápad. Teraz po prečítaní tlieskam ešte viac. Táto drobná knižočka je totiž povinným čítaním všetkých, ktorí sa chcú o fenoméne Baťa niečo dozvedieť.
    A je tu květen, čas lásky, rozkvetlých stromů a sluncem zalitého počasí. Možná až na malé odchylky v předpovědích. V čem do takového počasí šlápnout, aby vám bylo pohodlně a zároveň trendy?
    Ať už vás žene nostalgie nebo hledáte inspiraci a zkušenosti prověřené historií, na stránkách knihy Baťovský prodavač máte možnost nahlédnout pod pokličku hrnce, v němž se ve…
    Přijde vám, že je na sportování příliš horko nebo snad moc deštivo? Léto sice přináší různá úskalí proměnlivého počasí, avšak sportování si v tomto období konečně užijete dosytosti a s lehkostí bytí!


Skvělé výprodeje kozaček u Bati

    Po tragické smrti Tomáše Bati st. v roce 1932 přebírá rodinnou firmu jeho bratr Jan Antonín Baťa. Bohužel se ani z daleka v "šéfování" svému bratrovi nevyrovná. Za jeho vedení to s firmou vypadá nejistě. Dílem je to kvůli furiantství a rozmařilosti J.A.Bati, ale především kvůli hrozící válce. Už od roku 1938 je ve firmě cítit nejistota a spousta zboží a materiálu se odváží do zahraničí. Celá rodina prchá v roce 1939 do exilu v USA a Kanadě, kde se budují nové baťovské továrny. Zde J.A. Baťa později přenechává vedení firmy Tomáši Baťovi ml.
    Knihu Baťa v kostce môžem odporúčať naozaj každému, kto sa zaujíma o Baťu. Prehľadným a zaujímavým spôsobom približuje osud firmy aj životy ľudí stojacich za touto značkou. Ale upozornenie, životné osudy Tomáša Baťu, tohto vizionára, ktorému sa podarilo uskutočniť utópiu, sú také zaujímavé, že sa o nich budete chcieť dozvedieť viac. Ešte šťastie, že autor dal na konci knihy zoznam ďalších diel na túto tému. :)


STYL a KABO předpoví módní trendy pro příští podzim a zimu

    Knížka Baťa v kostce nabízí čtenáři stručný, avšak ucelený a přehledný pohled na důležité momenty působení Tomáše Bati a jeho světové firmy. Odpovídá také na některé otázky týkající se jeho nástupců a novějších osudů podniku. O Baťovi se často mluví a píše, a přece to podstatné často uniká. Za monolitem pevné osobnosti se zbytečně ztrácejí lidské osudy Tomáše Bati, prožitky, které ho formovaly. Mnozí jsou dnes překvapeni jeho všestranností, která vtiskla pečeť československému podnikání, architektuře, školství či zdravotnictví, a také veřejné správě města Zlína či země Moravskoslezské. Kniha chce připomenout leccos z toho, co se kolem Bati a jeho impéria odehrálo. Tak, aby to podstatné nebylo zapomenuto.
    Knížka Baťa v kostce nabízí čtenáři stručný, avšak ucelený a přehledný pohled na důležité momenty působení Tomáše Bati a jeho světové firmy. Odpovídá také na některé…
    Závěje sněhu a také jeho postupné roztávání dává našim botám zabrat. Možná bychom jim ulevily, kdybychom je střídaly s novým párem. Skvělé kozačky mají u Bati a aktuálně jsou v super slevách.
    Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 


Baťa v kostce (nové rozšířené vydání)

    Tomáš Baťa ml. vede od roku 1945 západní Baťovu organizaci a spravuje zbytek majetku. V organizaci panuje osvědčený Baťovský elán a brzy je jí po celém světě stále více vidět. Mezi léty 1945-1960 vzniká 1.700 nových prodejen v Asii, Africe a Americe. V roce 1975 vede Tomáš Baťa ml. ohromnou světovou firmu, která podniká v 89 zemích, patří k ní 98 společností, 90.000 zaměstnanců, 5.000 prodejen, 90 továren, které ročně vyrobí 250 milionů párů bot. Firma je ve skvělé kondici i v 80. letech. V Československu je po roce 1948 kapitalistické podnikání úplně zlikvidováno, jméno Baťa mizí a nahrazuje ho název Svit. Ze Zlína je Gottwaldov. Tomáš Baťa ml. se do vlasti vrací až roku 1989 po pádu komunismu. Hodlá zde opět podnikat, ale z restitucí mu byla vrácena pouze rodinná vila ve Zlíně a lesy na Vsetínsku, tak investuje miliony dolarů z vlastní kapsy na rozjezd firmy BAŤA Československo, a.s.. Do svého obchodního domu na Václavském náměstí se Baťa vrací 13.března 1992. V roce 2001 - po 56ti l
    Z publikace Baťa v kostce se dozvíte mnoho o tom, jaký člověk byl Tomáš Baťa a jak vlastně začínal s podnikáním. Budete doslova žasnout nad tím, co všechno za několik let tento člověk dokázal. Můžete si přečíst i několik pikantností z jeho života, zjistíte plno věcí o Baťově rodině, o kterých se až tak běžně nemluví. Publikace je vhodná jak pro absolutní neználky, tak pro ty, kteří jsou Bati znalí. Osobně mě tahle publikace nalákala k tomu, abych se o Baťu začala více zajímat a nejspíš brzy sáhnu po nějaké obsáhlejší knize o jeho životě.
    Odjakživa obdivuju lidi výjimečných schopností. A někým takovým Tomáš Baťa rozhodně byl. Historici ho směle připodobňují k takovým podnikatelským démonům jako byl Emil Škoda nebo Tom Ford. O tomto geniálním vizionáři a podnikateli bylo už mnoho řečeno i napsáno. Publikace Baťa v kostce od Zdeňka Pokludy vám jméno Baťa přiblíží a připomene v přehledných bodech.


Zdeněk Pokluda - Baťa v kostce (rozšířené vydání)

    Slunečné počasí se střídá s deštěm, prašné cesty se mění v bahnité, náledí minimálně příštích sedm měsíců nezažijeme, a to vše dohromady znamená jediné. Potřebujeme obměnit botník.
    O Baťovi a o tom, čo dokázal v Zlíne aj vo svete, som mala všeobecné povedomie asi ako každý. Keď som sa však presťahovala do Zlína a videla všetko na vlastné oči, až vtedy ma jeho osobnosť začala skutočne fascinovať. Všetky tie domy, ulice, nemocnica, celé mesto, ktoré vzniklo na základe idey jedného jediného človeka. Pretože aj keď samozrejme išlo o tímovú prácu, bez Tomáša Baťu a jeho odvahy a vízie by sa nič z toho neuskutočnilo. Skrátka, Tomáš Baťa ma zaujímal čím ďalej, tým viac, ale nemohla som sa dostať k tomu, aby som si prečítala knihy, ktoré už o ňom boli vydané. Preto sa mi vydavateľstvo Kniha Zlín skutočne trafilo do nôty. Kniha Baťa v kostce vás rýchlo a svižne prevedie najdôležitejšími udalosťami nielen v živote Tomáša Baťu, ale aj celej firmy, a to od začiatkov v roku 1894 až do súčasnosti.


V čem si vyšlápnout do slunného počasí? Aneb tipy na jarní obutí

    Moja krajina je fotografická publikace, postavená na výhodách fotografického média, které nezná jazykové bariéry a umí beze slov zprostředkovat umělecké poselství, i když interpretace…
    Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.
    Back to school na vás křičí z televize, časopisů i obchodních vitrín, a vám se přitom vůbec nechce. Nikdo se neptá, že sice už nejdete do školy, ale do práce, a i kdyby, tak stále netuší, že na tom (ne)těšení to nic nemění.  
    Horké novinky téměř osmi stovek módních značek mohou od soboty 18. února obdivovat návštěvníci veletrhů STYL a KABO, které začínají na brněnském výstavišti.


Co nabízí jarní a letní pánská kolekce Baťa?

    Musím ešte pochváliť vynikajúcu prácu vydavateľstva Kniha Zlín. Je ukážkou dokonalého súznenia názvu, obsahu a formy. :) Baťa v kostce je kniha, ktorá v stručnosti, ale ucelene pojednáva o firme Baťa, štvorcového formátu s kockami s typickým baťovským B na obale. To je ukážka tradične láskyplného a invenčného prístupu ku knihám, ktorý je pre Knihu Zlín taký typický (a nie, nehovorí zo mňa lokalpatriotizmus).
    Baťa vytvořil obuvnický monopol. Dokázal boty vyrábět rychle a prodával je levně. Jeho ceny s devítkou na konci jsou pověstné. Tento monopol logicky vyvolal nevoli u konkurence, kterou svými cenami naprosto převálcoval. Útoky kritiky se mu staly motorem. Díky nim šel Baťa stále dopředu, chtěl být lepší. Nebýt kritiků a odpůrců, nebyl by jeho úspěch. Všechno, co neměl, si sám zajistil. Nechal zřídit elektrárny, když začal pracovat na strojích, cihelny, když potřeboval postavit domky pro svoje dělníky. Když mu zlínská radnice začala házet klacky pod nohy, stal se starostou Zlína. Podnikatelská říše Tomáše Bati byla naprosto soběstačným průmyslovým systémem. Na svém vrcholu Tomáš Baťa podnikal v 37 průmyslových odvětvích.
    Nové reportáže, rozhovory s lidmi z módního oboru, vlogy ze zákulisí Fashion weeků i pozvánky na různé akce jsou jen špetkou z toho, co vám naše nová video rubrika společně s Agi Archer přinese…


Plesová kolekce obuvi Baťa 2016

    Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  


Nevhodně cílený marketing odcizil českou značku Baťa vlastním lidem

    Knihu tvoria chronologicky zoradené krátke odstavčeky, vždy s trefným a výstižným názvom, takže hneď viete, o čo v tej – ktorej časti pôjde. Napr. Odbory, Amerika, Stávka, Drama… Text je ozvláštnený citátmi samotného Baťu aj jeho súčasníkov, úryvkami z publikovaných rozhovorov, aj z novinových článkov, ktoré o Baťovi písali. Nemôžu chýbať ani fotografie, ukážky z Baťových novín, prípadne inzeráty. Kniha tiež objasňuje, ako sa ďalej rozvíjali aktivity spoločnosti do ďalších a ďalších sfér, a ako firma Baťa ovplyvňovala život nielen celého Zlína, ale aj republiky. Rozdelenie právomocí vo firme po Tomášovej smrti, rozpačité pôsobenie J.A. Baťu, jeho zinscenovaný proces aj rodinné ťahanice o majetok, s tým všetkým vás kniha v skratke zoznámi a končí v súčasnosti v r. 2009. Mimochodom, z celej knihy dýcha až nekritický obdiv autora voči Tomášovi Baťovi, úcta k jeho spolupracovníkom, pánom Čiperovi a Vavrečkovi, a určité pohŕdanie voči J. A. Baťovi, ktorý tu pôsobí ako neschopný hlupák. Také

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00