Jak na věc


atentát rekapitulace

Letoun s ostatky vojáků doprovodí gripeny, posmrtně je povýšili

    Zprávy o odvetné akci českých speciálních sil sledují hlavně blízcí padlých vojáků. Jednou z obcí, kde na ně lidé vzpomínají, jsou Dívčice na jihu Čech. Tragickou smrt Martina Marcina tam stále připomínají květiny a svíčky na okně jeho domu.
    Armáda prozradila podrobnosti návratu trojice českých vojáků, kteří o víkendu zahynuli v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka. Letecký speciál doprovodí gripeny, zesnulý rotný Martin Marcin i desátníci Kamil Beneš a Patrik Štěpánek byli in memoriam povýšeni.
    Přihlašte se na jednodenní exkluzivní seminář nejen pro učitele dějepisu, ZSV, občanské výchovy a českého jazyka, představující potenciál multimediální elearningové platformy IWitness....
    Ukrajinská aktivistka, vystupující proti korupci a ruské okupaci Ukrajiny, zemřela na následky útoku kyselinou. Motiv činu je stále nejasný - hovoří se ale o pomstě proruských separatistů.
    Podívejte se na krátké ukázky z filmu Atentát (1964), který byl natočen v režii Jiřího Sequense st. Můžeme jej jednoznačně zařadit mezi klasiku českého filmu. Jiří Sequens se snažil co nejvíc přiblížit tehdy známým okolnostem a natočil téměř rekonstrukci celé akce. Oceňte výbornou atmosféru a herecké výkony.


V Ústí nad Labem se uskuteční seminář IWitness

    Tragická zpráva o smrti tří českých vojáků na východě Afgánistánu zasáhla v neděli celou Českou republiku. Po zveřejnění fotografií se všichni ptali, co znamená symbol orlice na pravém rameni jejich uniforem. Odpověď je jednoduchá.
    Představujeme vám novou aktivitu IWitness v českém jazyce. Tato výuková aktivita se věnuje událostem kolem Mnichovské konference a bezprostředně po ní a reflektuje změny v české společnosti a v politickém zřízení druhé republiky. ...
    Tři čeští vojáci z mise NATO zemřeli při sebevražedném útoku na východě Afghanistánu. Jejich těla do Česka dopraví armádní speciál ve středu, příletu se zúčastní i prezident Miloš Zeman. Podle Aliance byl při útoku zraněn i jeden Američan a dva Afghánci. Těsně před nedělní půlnocí armáda zveřejnila fotografie zabitých vojáků.
    Rotný Martin Marcin, kterého spolu se dvěma kamarády zabil minulý týden na misi v Afghánistánu sebevražedný atentátník, plánoval, že se po návratu do vlasti konečně usadí. A dělal si prý legraci, že jemu se přeci nic stát nemůže. Po Kamilu Benešovi zůstalo malé dítě. V obci, kde vyrůstal Patrik Štěpánek, vytvořili pietní místo.


Květiny i svíčky. Na zabitého vojáka v Dívčicích stále vzpomínají

    Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?
    Nejméně 30 let stráví ve vězení 21letý Brit Naa'imur Rahman, který připravoval teroristický útok v Downing Street. Plánoval odpálit bombu u sídla premiérů a poté využít chaosu k útoku na Theresu Mayovou.
    Upozorňujeme učitele a žáky na speciál, který zpravodajský server Aktuálně.cz připravil pro své čtenáře. Nabízí mnoho cenných svědectví výrazných českých osobností a doprovodných materiálů vhodných do výuky (Události 1968, Invaze ...
    Britská tajná služba MI5 poprvé připustila, že udělala chyba, když nezabránila atentátu v Manchesteru. V květnu 2017 zaútočil sebevražedný atentátník na koncertu Ariany Grande. MI5 muže sledovala, ale zakročila "příliš pomalu".


Domácí a zahraniční odboj v letech 1939-45

    Obsah filmu: Na okupované území Protektorátu Böhmen und Mähren přilétá z Londýna skupina českých výsadkářů s nebezpečným úkolem provést atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha... Filmová rekonstrukce příprav a uskutečnění atentátu na, pojatá v širších politických a historických souvislostech. Na ukázku z filmu Atentát se můžete podívat ZDE ukázka č. 1 - Atentát v zatáčce v Holešovicích ukázka č.2 - Gestapo a jednotky ss se dobývají do kostela, kde se ukrývají parašutisté ukázka č. 3 - Bitva v kryptě
    Krátce po středečním poledni se u památníku na pražském Vítkově koná slavnostní nástup vojáků, kteří se nedávno vrátili ze zahraničních misí. Jsou mezi nimi i členové jednotky, jejíž příslušníci se stali v Afghánistánu obětí atentátníků.
    Představujeme vám novou aktivitu IWitness v českém jazyce. Tato e-learningová výuková aktivita zkoumá fenomén vlivu cenzury a propagandy na svobodu slova na konkrétním historickém příkladu Československa v roce 1968.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00