Jak na věc


asfaltový pás ipa v60 s35 lepenka dek stavebniny

Střešní šindele KATEPAL z SBS modifikovaného bitumenu ( asfaltu )

    Asfaltový šindel je skládaná střešní krytina s nízkou hmotností. V nabídce je ucelený sortiment zahrnující širokou škálu druhů, tvarů a barev šindelů a modifikovaných střešních tašek. Asfaltové šindele je možné použít pro střešní konstrukce se sklonem již od 18°. Asfaltové šindele a tašky jsou vhodné i  pro obloukové střechy. Výhodou asfaltových šindelů je jejich nižší cena.
    Asfaltový střešní šindel Katepal vyrobený z materiálu SuperKatepal se dodává díky rozsáhlým technickým inovacím ve výrobním procesu za cenu šindelů vyrobených z obyčejného oxidovaného bitumenu.
    Asfaltové střešní šindele SuperKatepal mají výrazně vyšší pevnost v ohybu. Tato vlastnost je nesmírně cenná, když jde o řešení detailů, zakrytí okrajů nebo hřebenu střechy. Odolnost střešních šindelů Katepal proti natržení hřebíkem při montáži je jasně vyšší než u běžných oxidovaných materiálů, neboť je díky SBS modifikátoru materiál šindelů mnohem pružnější, a to i při nižších teplotách.


Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL

    Vzhledem k tomu, že jsou střední vrstvy z SBS modifikovaného bitumenu a zároveň je použito dostatečné množství tohoto kvalitního SBS modifikovaného bitumenu, drží posyp na střešních šindelích SuperKatepal lépe než kdy dříve a povrch je tak velice hladký a nedochází k jeho odlupování. Tím je dosaženo vyšší životnosti, lepší barevnostní stability a zároveň je výrazně minimalizováno riziko usedání lišejníků oproti šindelům s drsnější strukturou posypu.
    Střešní asfaltové šindele, tedy výřezy ze speciálního asfaltovaného pásu, taktéž nazývaného bitumenovým pásem, si v posledních letech na našem trhu vydobyly pevné místo mezi lehkými střešními skládanými krytinami.
    SBS modifikovaný bitumen je skutečný super materiál mezi střešními šindeli, je jedinečný ve srovnání s tradičními oxidovanými šindeli, neboť má lepší vlastnosti a až dvojnásobnou životnost. Proto výrobky z něj nazýváme SuperKatepal.
    Výrobou střešních šindelů se zabýváme již od roku 1949, po tuto dobu bezproblémově slouží našim uživatelům odborně položené střechy z finského šindele KATEPAL. Od roku 2005 jsme navíc přešli u výroby všech typů šindelů na vývojem zkvalitněný materiál a naše šindele SuperKatepal vyrábíme z kvalitního SBS modifikovaného bitumenu v I. třídě kvality (EN 544). Na naše šindele tak garantujeme záruku 30 let a jejich životnost je odhadována na 50-60 let. Nedáváme prázdné sliby. Vyrábíme ověřenou kvalitu...


Asfaltové šindele pro šikmé střechy

    TEGOLA nabízí nejširší sortiment asfaltových šindelů na trhu. Výrobky TEGOLA, díky technickým vlastnostem a estetické hodnotě, jsou schopny uspokojit nejrůznější architektonické požadavky a současně zaručují odolnost vůči atmosférickým vlivům, dlouhou životnost, minimální nároky na údržby, snadnou a rychlou pokládku, což jsou skutečné hodnoty pro bydlení ve třetím tisíciletí. Šindel TEGOLA vyniká dlouhou životností, estetičností a minimálními nároky na údržbu.
    SBS modifikátor je vlastně syntetický kaučuk, který je do bitumenové (asfaltové) hmoty přidáván k dosažení lepších vlastností asfaltových střešních šindelů Katepal.
    Střešní šindele SuperKatepal si zachovávají pružnost i v chladnu. To znamená méně poškozeného materiálu při instalaci za nižších teplot, což prodlužuje sezónu pro pokrývání.
    Asfaltové šindele vyráběné v Belgii. IKO je celosvětový specialista na šindele a je aktivní ve více jak 40-ti zemích Evropy, Ruska, Afriky a Asie. Výroba a centrála sídlí v belgickém Hamu. Výhodou šindele IKO je to, že nadměrně nezatěžují konstrukci střechy a poměrně snadno se pokládá.


Střešní krytiny - Asfaltové šindele

    Zaručuje střešnímu šindeli Katepal vodotěsnost a dlouhou životnost i v extrémních podmínkách a vysokohorských oblastech, neboť prošel certifikováním Norského stavebního institutu (NBI) a může se tak pyšnit, že uspěl v jednom z nejtvrdších testů, a to NT BUILD 421, který se zabývá zkoumáním chování střešních materiálů při nárazech pulzujícího větru v návaznosti na zachování vodotěsnost i a materiál je tak vystavován nárazům větru až 42 metrů za sekundu.
    SBS modifikovaný bitumen je trvanlivý materiál s dlouhou životností a vylepšenou odolností proti stárnutí. Díky modifikátoru SBS bitumenová hmota lépe reaguje na změny teplot, o to méně pracuje a má tím i vyšší životnost. Dobře snáší mechanické i chemické zatížení. Zkušenosti z profesionálního používání modifikovaného bitumenu ukazují, že vydrží více než dvojnásobek doby ve srovnání s životností krytiny z obyčejného bitumenu.
    SBS (styren-butadien-styren) modifikovaný bitumen, je používán k výrobě celého sortimentu finských střešních šindelů Katepal, a to u všech typů a také u veškerého příslušenství.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00