Jak na věc


abdominoplastika jizvy

Abdominoplastika – nejde o léčbu obezity!

    Abdominoplastika je vhodná pro ženy, které mají po porodu nadbytky kůže a tuku na břiše nebo oslabenou břišní stěnu. K uvolnění kožních řas na břiše však dochází i po větším zhubnutí, kdy další hubnutí ani intenzivní cvičení nevedou ke zmenšení kožního převisu, úbytek hmotnosti může vzniklé převisy ještě zvýraznit. Plastickou operací břicha je možné tyto kosmeticky nepříznivé stavy vyřešit.
    Některé ženy mohou využít možnost provedení liposukce během abdominoplastiky. Liposukce se provádí v oblasti boků, případně břicha nad pupkem. Operace je někdy označována jako lipoabdominoplastika. Liposukci při plastice břicha doporučujeme pro dosažení lepšího výsledku, tvaru respektive zeštíhlení postavy.
    Pokud je to žádoucí, tak se po odstranění kožních nadbytků upravují rozestupy břišních svalů jejich sešitím, tím se zpevní břišní stěna. Toto zpevnění břicha se provádí jak při klasické abdominoplastice, tak při miniabdominoplastice.


INTER CLINIC - specialista na abdominoplastiku

    Operace spočívá v odstranění nadbytků kůže a podkožního tuku na břiše a ve zpevnění břicha sblížením rozestouplých břišních svalů. Kožní řez je plánován tak, aby výsledná horizontální jizva byla co nejníže v podbřišku – těsně nad ochlupením, tedy skrytá pod spodním prádlem. Kůže a podkožní tuk se uvolní od svaloviny, sesune se dolů a její nadbytek se odstraní. U kompletní (klasické) abdominoplastiky se uvolní a přemístí a pupek. Při miniabdominoplastice lze provést současně i liposukci boků a břicha.
    Abdominoplastika neřeší problém obezity. Každá klientka by nejdříve měla zredukovat váhu pomocí vhodného jídelníčku a dostatečné pohybové aktivity. Následně je pak vhodné bříško "upravit" pomocí abdominoplastiky a odstranit přebytečnou tkáň. O vhodnosti tohoto zákroku plastické chirurgie je dobré se poradit s plastickým chirurgem, který klientce vysvětlí princip abdominoplastiky a jejího efektu právě v jejím případě.
    Některé ženy mívají nadbytky lokalizovány pouze v podbřišku, v těchto případech není nutné přemísťovat pupek – hovoříme o miniabdominoplastice, kdy po operaci není jizva kolem pupku a jizva v podbřišku je menší. Při miniabdominoplastice lze provést současně i liposukci boků a břicha.


Plastická chirurgie INTER CLINIC Praha-Radotín

    Abdominoplastika je zákrok plastické chirurgie, kdy dochází k odstranění přebytečného tuku, povislé kůže a zpevnění břišních svalů. Abdominoplastika (jinak též plastika břicha) patří mezi náročnější výkony, provádí se v celkové anestezii a trvá i několik hodin. Nejčastějšími důvody pro plastickou operaci břicha je povislé bříško z důvodu těhotenství, výraznější zhubnutí a dále rozestoupení břišních svalů a rozvolnění břišní stěny.
    Plastika břicha je žádaným zákrokem u žen po porodu. Řešíme tak nejčastěji rozestup svalů."Konečně mám zase normální břicho. Děkuji skvělému personálu vaší kliniky." P.D., Praha
    Miniabdominoplastika je také plastika břicha, avšak zákrok je podstatně menší než u klasické abdominoplastiky. Dochází zde pouze k odstranění přebytečné kůže, svaly nejsou plastickou operací nijak dotčeny. Miniabdominoplastika je často potřeba tam, kde sama liposukce není pro výsledný očekávaný efekt dostatečná.
    V klinice plastické chirurgie INTER CLINIC provádíme abdominoplastiku od roku 1998. Můžete si tedy být jisti dostatečnými zkušenostmi našich specialistů (MUDr. Josef Kulhánek, MUDr. Ludmila Fialová). Domluvte si bezplatnou schůzku s našimi odborníky z kliniky plastické chirurgie INTER CLINIC a informujte se o možnostech plastiky břicha právě ve vašem případě.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00