Jak na věc


ať žije nebožtík

Seriál Ať žijí rytíři dostal knižního sourozence

    David se tedy se svým doprovodem dostává do chaloupky Magdalény a malého Honzíka. V tom ale přijíždí Bujón s jezdci ve snaze zabránit setkání Davida s Matyášem. Za pomoci malého ale odvážného Hozníka, Matěje a rybáře Janka princ jezdce přemůže a Bujóna po zásluze potrestají. Matyáš se dozvídá pravdu a slibuje potrestání viníků a mír svým sousedům. Při návratu domů princ přemýšlí o malém chlapci, kterého by chtěl odměnit. Chtěl by ho přijmout za svého syna. V tom ale Běla přivádí chlapce na zámek a představuje jej jako svoji ztracenou dcerku – princeznu Janu. David je překvapen, ale nakonec s láskou Janičku přijme a král s radostí zruší nesmyslný zákon a předá svoji královskou korunu synovi Davidovi.
    Ve volném pokračování hudební pohádky Co takhle svatba, princi? se opět setkáme s Bělou, Davidem a královským párem. Tentokrát si ale pro ně režisér Adamec připravil jiné životní nesnáze.
    Král Bedřich má silné vojsko, které má na povel maršál, vlastně maršálek. Je to drsný velitel, který je kvůli utajení malý a svoji pleš používá k ...
    A ani Matěj a Magdalenou nepřišli zkrátka- našli v sobě zalíbení a Magdaléna za své služby navíc získala šlechtický titul. Vše nakonec dobře dopadlo. Běla s Davidem našli konečně svoji dcerku, Matěj s Magdalenou našli jeden druhého a král s královnou se mohli konečně vydat na odpočinek – do lesa na houby.


Kde se točila pohádka Ať přiletí čáp, královno?

    Zatím se Magdaléna pečlivě a s láskou starala o královskou dceru, kterou ale raději vydávala za synka Honzíka. Uplynulo celých sedm let od doby, kdy nechal princ svoji dcerku hledat a dění nabralo rychlý spád. Jednou, když se princ s Matějem projížděl lesem, uslyšel volání o pomoc. Komtesa Veronika se svým průvodcem Pierem Bujónem volali o pomoc, když se jim rozbil královský kočár a služební utekli. Princ David jim nabídl ubytování a pohodlí svého zámku. Ovšem vypočítavá Veronika začala princi motat hlavu tím, že ona by jistě porodila syna a začala princi všemožně nadbíhat. Ani její průvodce Bujón nezůstal pozadu a začal dělat očka na Bělu, která ale o jeho pozornost vůbec nestála.
    Veronika nabízí králi řešení. Chce, aby Bělu vyhnali a ona si tak mohla vzít prince Davida, se kterým by měla vytouženého syna. V tom ale Běla zakročí a řekne princi, že s ním klidně půjde do války a že ho má stále ráda. To David netušil. Měl Bělu také rád, ale myslel si, že se jí líbí Bujón. Oba si odpustili a David se společně za doprovodu Matěje a Bujóna vydává za Matyášem, aby mu vysvětlili, jak se věci mají. David ale bloudí lesem, když potká babičku, která byla u porodu jeho dcerky. Ta mu radí cesta, jak dojít odpočinku.
    Matěj za pomoci hodného rybáře Janka našel pro holčičku dobrosrdečnou a láskyplnou opatrovnici pradlenu Magdalénu, která se o holčičku dobře postarala. Běla ale Davidovi jeho čin nemohla odpustit a řekla mu, že mu syna neporodí, dokud nenajde jejich dcerku. Také pan král s královnou chtěli vnučku nalézt, aby ji řádně zaevidovali, aby pak nebyl chaos v počtu potomků. Princ David nechal tedy biřici svou dcerku hledat.


Televizní upoutávka

    Běla a David se těší na příchod prvního potomka a doufají, že to bude syn. Platil totiž zákon, že David se může stát králem pouze ve chvíli, kdy se mu narodí syn. Kdyby se mu narodila dcerka, tak by musela ze zámku zmizet. Ale co čert nechtěl, Běla přivedla na svět holčičku, kterou nechal David ze zámku odnést.
    Běla byla z Davidova počínání nešťastná, ale přece se našlo světlé místo. Matěj jí prozradil, kde je její dcerka ukrytá. Běla se tedy vydává do chaloupky Magdaleny. To se ale dozvěděl  pan král a v přestrojení za chudého vandráka se vydává k Magdaleně. Obě ale krále poznají, ale přesto dělají, že nevědí, kdo ve skutečnosti vandrák je. Právě od Magdaleny se král dozvídá, že strýc Veroniky král Matyáš vyhlásil království válku v domnění, že je Veronika na zámku držena násilím.
    Ani druhé pokračování není ochuzeno o humor v podání herecké dvojice Petra Nárožného a Jiřiny Bohdalové (král a královna) a o chytlavé písně, které v pohádce Ať přiletí čáp, královno zazněly. Tentokrát se pohádka přenesla z natáčení ve studiu do zámeckého parku v Průhonicích. Scéna, kdy se Běla loučí s Davidem na schodišti a společně zpívají písničku, se natáčela na zámku v Dobříši.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00