Jak na věc


životnost zubních implantátů

Kolik budu potřebovat zubních implantátů?

    Subperiostální zubní implantáty jsou zaváděné mezi kost a dáseň, v dnešní době se už ale skoro vůbec nepoužívají. Používal se pro lidi, kteří neměli dobře vyvinutou kost.
    Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách ESTEweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.
    Zubní implantát je umělá náhrada poškozeného zubu. Nahradí se poškozený kořen umělým kořenem a to u jednoho zubu či více zubů. Zubní implantát je v podstatě náhražka zubu, která je však srovnatelná s opravdovým zubem. Na rozdíl od protézy, kterou ne nutné vytahovat, zubní implantát drží skvěle.


V jakém věku je možno použít zubní implantát a jaká je jejich životnost ?

    Zubním implantátem rozumíme náhradu jakéhokoliv zubu ústní dutiny. Ať se jedná o ztrátu 1, 2 a více zubů v předním nebo v postranním úseku chrupu,nebo jde o celkovou ztrátu zubů v jedné nebo v obou čelistech.Implantát je složen z časti kořenové ( která není vidět), pilíře a protetické korunky.


Cena implantace zubních implantátů.

    Implantace je chirurgický zákrok, ale ne každý člověk jej může absolvovat. Důležité pro implantaci je celkové zdraví člověka a některé nemoci mohou omezit možnosti implantace: těžká cukrovka, stav po ozařování v oblasti hlavy a krku, užívá-li dlouhodobě kortikoidy, u různých kostních onemocnění, některých onemocnění krve, včetně krvácivých chorob, u vážnějších hormonálních a srdečních onemocnění a při vážnější poruše obranyschopnosti.Důležité je též, aby před vlastní implantací byly kvalitně ošetřeny všechny kazy a kořenové kanálky zubů bez dřeně. Důležitá je i problematika parodontózy, kdy velké množství infekce je právě v okolí parodontózního zubu, je tedy nutné toto onemocnění léčit.Před vlastní implantací je nutno provést tzv.implantologickou analýzu,která by měla zhodnotit daný konkrétní stav a jeho možnosti řešení.Vybrat správný implantát, délku, šířku, doplnit pomocná vyšetření, eventuelně zhotovit různé pomůcky pro zavedení implantátu...atd. .Vlastní implantace probíhá v antibi
    Co se týče cen, liší se od druhů zubních implantátů a také od různých lékařů. Šroubový zubní implantát s korunkou stojí od 17 000 do 20 000 Kč. Čepelkový implantát stojí do 8500Kč. Další dva druhy se používají velmi zřídka.
    Pomocí zubních implantátů lze zamezit často obroušení vlastních zdravých zubů nebo zamezit nutnosti zhotovení často nepříjemné snímací protézy. Implantace je mnohdy i řešením problému nedržících zubních protéz, kdy pomocí 2-4 implantátů je kvalitní protéza fixovaná pomocí zásuvných spojů na implantáty(tzv.hybridní protéza).
    S implantací  zubních implantátů  máme  téměř 20-ti letou zkušenost. Na našem pracovišti nabízíme tuzemské implantáty  firmy Lasak. Jsou to implantáty Impladent a BioniQ. Nabízíme i zahraniční implantáty  švédské firmy Nobel  BioCare. Dále v některých ojedinělých případech nabízíme žiletkové implantáty slovenské firmy Martikan. V současné době jsou žiletkové implantáty vytěsněny moderními implantáty šroubovými.Cena se skládá:


Za jak dlouho lze použít zubní implantát po ztrátě zubu a kdy budu mít „nový zub“?

    Životnost zubních implantátů není časově nijak omezená. Záleží na mnoha faktorech jako například na ústní hygieně, na kvalitě i objemu čelistní kosti, na počtu implantátů a podobně. Pokud se o zubní implantáty nestaráte, životnost tím můžete omezit.


Zubní implantáty – druhy, ceny a jejich životnost

    Čím déle od ztráty zubu, tím více tkání se ztrácí, platí to zejména u předních zubů.Je lépe implantovat časně hned do extrakční rány. Mnohdy příčinou ztráty zubu bývá úraz, kde je ztracený nejen zub, ale i okolní kostní a měkké tkáně (sliznice,dáseň). Potom je třeba provést chirurgický zákrok pro obnovu těchto tkání a ztrátu zubu řešit prozatímní nejlépe pevnou, přilepenou náhradou(adhesivní lepený můstek). Za 6-9 měsíců se potom může zavést implantát do nově vytvořeného lůžka. Období hojení, kdy se implantát integruje do kostní tkáně, probíhá 6-12 týdnů. Potom je možno provést vlastní protetické ošetření.V určitých případech je možno provést implantaci a hned zhotovit protetickou práci, kdy pacient odchází po ošetření se zubem.Vlastní protetická práce je vysoce estetická, pokud je použit např.celokeramický pilíř implantátu a celokeramická korunka. Mnohdy je nutno použít kovokeramickou konstrukci můstku, zejména v postranním úseku chrupu. Můstek je celý v barvě zubu a kovová část není
    Teoreticky asi od 17-18 let, horní hranice není.Pokud je implantát oseointegrovaný, tzn.je přijat organismem, není životnost implantátu omezena. Dlouhodobou životnost mohou ovlivnit různé faktory, jako celkové zdraví, péče pacienta o hygienu dutiny ústní, špatný vliv má i kouření a nerespektování rad lékaře.Důležité jsou pravidelné návštěvy u dentální hygienistky a implantologa.V předcházení komplikací je důležitá i včasná diagnostika onemocnění ústní dutiny, včetně zubních kazů a jejich komplikací, parodontopatií a neposledně i jejich včasná léčba.
    Náhrada 1 zubu: 1 implantát, 2 zubů :1-2 implantáty.Zkrácený zubní oblouk, kdy chybí všechny stoličky a mnohdy i třenové zuby: 1-2 implantáty.Chybí všechny zuby v horní čelisti: 6-8 implantátů.Chybí všechny zuby v dolní čelisti: 5-6 implantátů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00