Jak na věc


žijeme jen jednou

Tip na výlet: Kolem Berounky po stopách Oty Pavla

    4. Empatické městoPodpoříme bydlení pro mladé a rozvoj nájemního bydlení ve městě. Podpoříme seniory v jejich společenských aktivitách i cestování.O strategických investičních záměrech města budeme informovat předem a formou místního referenda komunikovat zásadní investice s občany. Komfort života trvale žijících obyvatel podpoříme významnou slevou na sezonní permanentky a odpadové hospodářství.
    Máme rádi Pec pod Sněžkou a Velkou Úpu a mnozí z nás zde žijí celý život. Najdete nás převážne "po kopcích", odkud máme nadhled nad tím, co se v Peci děje.
    Konečně jsme se dočkali a i k nám do Prahy a jejím koncům dorazila sněhová nadílka. Na vánoční svátky jsme si ji neužili, jelikož byli na blátě, ale teď si to alespoň trochu vynahradíme.
    Těžištěm pořadu bude beseda, rozhovor hostů se dvěma hostiteli. Kromě ní dá každý díl nahlédnout do životní situace či do příběhu konkrétního člověka. Jeho zkušenost, velmi reálná, se stane východiskem, od kterého bude možné dojít až k velmi obecným závěrům.
    Cyklus „Žijeme s vírou“ je pořadem hledání. Pátrání po našich duchovních identitách v širokém slova smyslu. Co jsme zač – my, současní Evropané? Proč jsme tím, čím jsme? A co z toho vyplývá?


Přeplněný biotop? Radotínští přednostní vstup mít nemohou

    Pojďme společně zlepšit život v našem městě!Dovolujeme si Vás požádat o podporu ve volbách do místního zastupitelstva, které proběhnou 5. a 6. října 2018. Naši kandidátku nepřehlédnete, jsme SNK Žijeme Sněžkou.  Děkujeme!
    Nepůjde ale o hledání dobrých rad a návodů k životu, kterými by měl být divák zahlcen. Z celého spektra barev života se pořad soustředí na část, kterou charakterizuje radost a vděčnost: na slavení. Je v našich životech ještě co slavit? Potkáváme důvody k oslavě? A jestli ano, jestli je i uprostřed všedního dne nacházíme, jak je oslavíme? A jak je oslaví náš soused, který možná vyšel z jiné kultury či patří k odlišné náboženské tradici? Porozumíme jeho důvodům oslav a přijme on ty naše?
    Jádrem každé oslavy je rituál. Někdy velmi prostý, až přehlédnutelný, a přece svou stálostí a předvídatelností tak významný. Mnozí se rituálu bojí, vidí v něm omezení svobody či spontánní upřímnosti, ale možná stojí za takovým postojem jen nevědomost, klamná představa. Pojďme rituály zkoumat, hledat jejich zdroje i smysl. I k tomu poskytne cyklus „Žijeme s vírou“ dobrou příležitost.


O jednom hostinci, kde tradice neumírají...

    A protože cítíme zodpovědnost za celé město, kandidujeme do zastupitelstva a zde chceme něco změnit. V souladu s našimi stanovami chceme prosazovat především
    2. Nový regulační plán Usměrníme současnou neřízenou výstavbu vytvořením nového regulačního plánu. Realizované záměry developerů jsou uskutečňovány bez ohledu na skutečnou potřebu ubytovacích kapacit města a zájmů místních obyvatel. Vznikající objekty nesmí ničit krajinný ráz a kvalitu života nás všech.
     Předminulou sobotu vykradli v Radotíně Na Lahovské několik domů najednou. Některé z nich byly napojené na pult zásahové bezpečnostní služby, ta však přijela pozdě. Do Radotína totiž vyjíždí z Dobřichovic, a cesta jim podle zkušeností majitelů nemovitostí trvá okolo půl hodiny.
    Zhruba za dva měsíce se začne napouštět voda do krytého bazénu vedle radotínského biotopu. Bude mít 28 stupňů a skočit do ní bude možné již vv průběhu dubna.


Průzkum: Úroveň gastronomie v Radotíně? Není nejhorší, ale…

    Název našeho sdružení není náhodný. My všichni v Peci i v Úpě totiž Žijeme Sněžkou. Někteří na nejvyšší horu České republiky hledí přímo ze zápraží svého domu, někteří žijí přímo na jejím úpatí. Ale všichni v našem městě žijeme Sněžkou. Byť třeba nepřímo, nás všechny tato skvostná hora živí.
    Pomozte nám i sobě zlepšit život v našem městě. Pokud i Vy chcete více transparentnosti a zdravě udržitelného rozvoje Pece pod Sněžkou, přidejte s k nám.
    Když jde o byznys, ochrana přírody jde stranouTéměř rok jsme pracovali na ochraně zdroje pitné vody pro naše město. Jednáním s Inspekcí životního prostředí a následně s Ministerstvem ŽP.
    Centrum Radotína nejsou jen neustále prezentované zářivé vizualizace, ale také letitá bezradnost s velkorysou ubytovnou sociálně slabých (Hotelák) a prostranstvím před ním, kde denně zaznívá křik hádky a vulgarity.
    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.
    Současná Evropa se demonstrativně ohání na jedné straně relativizací hodnot, na straně druhé politickou hyperkorektností. Vůči oběma těmto postojům se chce cyklus „Žijeme s vírou“ vyhranit, protože oba tyto postoje jen zastírají skutečné kořeny věcí.


Karel Hanzlík: Važme si toho, jak se máme dobře

    1. Udržitelný rozvoj města  Na vhodném místě vybudujeme multifunkční sportovní objekt. Provoz na Výsluní ve Velké Úpě rozmělníme novým turistickým okruhem. V Bukovém údolí k lanovce, vytvoříme velkou odpočinkovou zónu s letteringovým hřištěm.  Ve spolupráci s odborníky, Ski Resortem a Správou KRNAP vybudujeme síť single trailů v Peci i Velké Úpě. Celé město spojíme cyklostezkou dostupnou pro každého.
    Nevadí, že nevidíme na "Studnu", prachy jsou prachy ...Snažili jsme se zabránit výstavbě apartmánového domu Pecr Deep, který je postaven v rozporu s územním plánem. První nadzemní podlaží vydává developer v projektové dokumentaci za podzemní a nejvyšší patro vydává za galerii předposledního patra. 
    Evropská identita vyrůstá z kultury, jejíž nejpřesnější označení je dozajista „křesťanská“ (i takzvaná „postkřesťanská“ kultura argumentačně i myšlenkově z té křesťanské vychází). V těchto křesťanských kořenech se pohybujeme, do nich jsme zasazeni, i kdybychom o křesťanství nemluvili, i kdybychom si ho neuvědomovali. S tím, že zdaleka nejbližšími a v Evropě dávno zdomácnělými jsou cesty židovské a islámské.
    3. Chytré město Vytvoříme mobilní aplikaci, která bude informovat občany o dění ve městě, odstraní dlouhé fronty na lanové dráze a usměrní dopravu na volná parkoviště. Moderní technologie přineseme do propagace našeho města a podpoříme projekty našich občanů.


Žijeme Blovice - logo kandidátní listiny

    V Peci pod Sněžkou, 15.11.2018 - Vzhledem k atmosféře na ustavujícím zasedání zastupitelstva 14. 11. 2018, cítím potřebu se k celé situaci vyjádřit za moji osobu. Učiním tak i přesto, že počítám s kritikou formy vyjádření, které mělo zaznít již v průběhu zasedání. Navzdory předchozímu vzájemnému ujišťování se mezi stranami, že zasedání proběhne v klidu, nabrala situace jiný směr...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00