Jak na věc


žďárci u skutče

Pozvánka na den otevřených dveří

    Ředitelé ZŠ a MŠ V. Havla Žďárec a ZŠ Hudcova Brno využili příležitosti k jednání s ředitelem ZŠ J.G.Tajovského Senec a také ZUŠ Senec Mgr.art.Gabrielem Škriečkou. Výstupem z těchto jednání jsou možné společné aktivity nejenom sportovní, ale také výtvarné.
    Nemalou měrou se na celém zdařilém průběhu výuky plavání podílelo všech 5 učitelek – instruktorek plavání výše uvedené plavecké školy. Poděkování patří nejenom jim, ale také vždy dochvilným a ochotným řidičům ČSAD Tišnov, které zajišťovalo naši dopravu.
    Dne 6. prosince 2018 proběhla na naší škole Mikulášská nadílka. Kromě čertů a Mikuláše přišli do naší školy i dva andělé. Každý žák obdržel pár sladkostí. Fotogalerie: ZDE
    Již po páté v posledních pěti letech jsme uskutečnili lyžařský výcvikový kurz pro žáky 1.-5. ročníku, opět ve třech dnech od 5. do 7. února 2019 a opět s ubytováním ve Ski areálu na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí.


Vítejte na oficiálních stránkách  obce Žďárec

    Po výborných zkušenostech z předchozích let jsme  opět využili nabídky Plavecké školy paní Naděždy Hemberové. Celkem 44 žáků bylo rozděleno do 4 skupin dle svých schopností a dovedností. V deseti dvouhodinových lekcích se výrazně vpřed posunuly plavecké dovednosti všech dětí. Závěrečné hodnocení ve formě „mokrého vysvědčení“ bylo důkazem zvládnutí základů plavání odpovídající danému věku žáka.
    Na místě je poděkování všem našim soutěžícím, kteří se beze zbytku vydali z posledních sil. Jejich chování bylo přáteli ze Sence velice pozitivně hodnoceno.
    Ve stejné kategorii chlapců se turnaje ve sportovní hale SSK Tišnov zúčastnili Tomáš Jízdný, Jan Mühlhansl, Jakub Mühlhansl, Václav Jakeš, Vít Štěpánek, Jan Štěpánek, Adam Tlustoš, Libor Hubl, Jan Valík, Adam Holubář, Martin Habán, a Dominik Šibor. Ve skupině třikrát prohráli, což na další postup samozřejmě nestačilo.
    Děvčata z 6.-9. ročníku poměřila síly na okrskovém turnaji na ZŠ Smíškova Tišnov. Postup do okresního kola jim unikl v utkání se ZŠ Bílovice n/Svitavou až po samostatných nájezdech. Reprezentovali nás Aneta Šubertová, Vendula Jízdná, Pavla Matoušková, Lenka Štursová, Ivana Jakešová, Anna Jakešová, Veronika Lišková, Martina Jarošová a Eliška Musilová.
    Podobně jako v předchozích letech zakončíme i letošní rok 20. prosince odpoledne  v kuřimském bazénu společným předvánočním plaváním všech zájemců z řad žáků ZŠ.


Základní škola a Mateřská škola Václava Havla Žďárec

    Mezi 16 žáky, 8 děvčaty a 8 chlapci, což je více než třetina žáků I. stupně, bylo 5 úplných začátečníků. Ani mě nepřekvapilo, že i oni již druhý den výcviku sjížděli hlavní sjezdovku.
    Stejně jako v loňském školním roce jsme v rámci rozvojového  programu MŠMT ČR „Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2018 (III. etapa)“ (č. j.: MSMT-10011/2018-1) – PLAV-02-0491-2018 získali dotaci pokrývající náklady na dopravu.
    Náš školní tým čítající 12 běžkyň a běžců tvořili v pořadí podle věku - Kolářová Kateřina, Jakeš František, Valík Jan, Hubl Libor, Habán Martin, Jakeš Václav,  Mühlhansl Jakub, Šubertová Aneta, Holubář Adam, Mühlhansl Jan,  Matoušková Pavla a Jízdný Tomáš
    Pravidelně koncem října a začátkem listopadu vrcholí florbalovými turnaji výuka tohoto sportu na naší škole, celoročně se v něm mohou zájemci zdokonalovat ve florbalovém kroužku.
    Na základě pozvání vedením města Sence a partnerské ZŠ J.G. Tajovského jsme se  26. září 2018 zúčastnili 29. ročníku přespolního běhu -„Behu zdravia.“ Letos se k nám připojili žáci ZŠ Hudcova Brno pod vedením ředitele školy Mgr. Jakuba Cimaly a jeho zástupce Mgr. Ivo Šmardy.


Slavnostní zahájení školního roku

    Letos poprvé jsme využili nabídky a zúčastnili se florbalového turnaje ČEPS cup, určeného pro žáky 1.-5. ročníku. Sportovní hala Tatran Bohunice hostila 12 týmů z okresu Brno-venkov. Propozice tohoto turnaje umožňují hrát v počtu 3+1. Pro nemoc nebo odřeknutí jsme nakonec vyjeli v tom nejmenším možném počtu ve složení Daniel Rous – brankář, František Jakeš (4 branky), Lukáš Liška (2) a Nikolas Doležal (2). Celkem 3 utkání po 13 minutách jsme tak odehráli bez možnosti střídání!  Jedno vítězství a dvě prohry s týmy, které měly 9 a více hráčů rozhodně považuji za úspěch.
    Jan Bretfeld, František Jakeš, Lukáš Liška, Nikolas Doležal a brankář Daniel Rous, kteří tvořili náš tým, postupně porazili soupeře z Lomnice, Dolních Louček a z pořádající školy.
    Podobně je třeba poděkovat pořadatelům tohoto závodu a  vedení města Sence, které zastupovala paní Ing. Gabriela Rebrošová a Mgr. Alžbeta Vinczeová, stejně jako řediteli ZŠ J.G. Tajovského Senec Mgr. Ladislavu Kásovi. Opět máme přislíbeno pozvání na soutěže Senecké sportovní olympiády, která se uskuteční ve třetím květnovém týdnu 2019.
    Zapálení a chuť zvládnout úskalí základů lyžování bylo evidentní. Napomohly tomu výborné sněhové podmínky a v prvních dvou dnech i slunečné bezvětrné počasí.Tři děvčata se kromě lyží zdokonalovala společně s jedním spolužákem také na snowboardu.


Rezervace poustevny na email janhlavaczech@gmail.com

    Nejúspěšnější byla Aneta Šubertová ziskem 3. místa ve své kategorii ročník 2005. Na 4. místě se v nejmladší kategorii ročník 2010 umístila Kateřina Kolářová, na stejném místě pak Václav Jakeš v kategorii ročník 2005. Tomáš Jízdný se v nejstarší kategorii chlapců umístil na 5. místě.
    Přenesli jsme se do časů bájných praotců našeho národa, kteří se vydali na cestu, aby zde v srdci Evropy našli zemi zaslíbenou. Herci nám připomněli příběhy praotce Čecha, Kroka a jeho dcer Kazi, Tety a Libuše, Přemysla Oráče, siláka Bivoje a statečného Horymíra s jeho koněm Šemíkem. Nechyběl ani šermířský souboj.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00