Jak na věc


štítna žláza zvysena funkce u psa

6 kroků k léčení štítné žlázy, část I.

    Podle dostupných statistik se v ČR pohybuje výskyt hypotyreózy kolem 5%, což je zhruba 500.000 lidí. Z toho usuzuji, že téma článku by mohlo zajímat poměrně velkou část našich čtenářů. 
    Tímto článkem začínám mini-sérii o minerálech, které byste měli sledovat a pravidelně doplňovat (stravou), pokud chcete, aby vaše štítná žláza pracovala co nejlépe. To znamená ani málo (velmi rozšířená hypothyroitida ), ani moc (vzácnější hyperthyroitida). Článků bude celkem devět. A začnu jedním z minerálů, který si narozdíl od jódu většina laiků s funkcí štítné žlázy nespojí, hořčíkem. A i když specialistkou na problémy se štítnou žlázou je v našem mini-týmu především Veronika, všechny články v sérii budou především o biochemii a to je má doména ;-) 
    Slyšeli jste již někdy pojmy hypo/hyperthyroidní stav nebo Hashimotova choroba? Ať ano či ne, zvláště pro ženy může být znalost tohoto tématu užitečná. Evropa je v tomto možná trochu pozadu, ale v USA se poruchám štítné žlázy věnují více. To ovšem neznamená, že podobné problémy se nám, Evropanům, vyhýbají...


6 kroků k léčení štítné žlázy, část II.

    Už podruhé přinášíme ukázku z časopisu, za kterým stojí firma Bylinky Revue s.r.o. Nakladatelství vydává každý měsíc nejen časopis stejného jména, ale i samostatný Speciál Herbář. Časopis je na trhu již od roku 2010, ale ne všichni ho znají. Věříme, že našimi upoutávkami na zajímavé články alespoň některé z vás přesvědčíme o jeho kvalitách.
    Nejčastější příčinou zvětšené štítné žlázy ve světě je nedostatek jódu ve stravě. V zemích, kde se běžně používá sůl s jódem, jsou častější příčinou nedostatečná produkce nebo nadprodukce hormonů štítné žlázy nebo uzly, které se tvoří ve štítné žláze.
    Štítná žláza produkuje dva hlavní hormony - tyroxin (T4) a trijodthyronin (T3). Tyto hormony proudí v krevním oběhu a pomáhají regulovat metabolismus. Regulují, jak rychle tělo spotřebovává tuky a sacharidy, pomáhají kontrolovat tělesnou teplotu, ovlivňují srdečni tep a pomáhají regulovat produkci proteinů.
     Cvičení stimuluje sekreci štítné žlázy a zvyšuje citlivost tkání na hormony štítné žlázy v celém těle. V ideálním případě je užitečné se zapotit a cvičení by měla být energická. Bez ohledu na aktuální fyzické zdatnosti je možné najít vhodné cvičení pro každého.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00