Jak na věc


štítna žláza zvysena funkce u psa

6 kroků k léčení štítné žlázy, část II.

    Slyšeli jste již někdy pojmy hypo/hyperthyroidní stav nebo Hashimotova choroba? Ať ano či ne, zvláště pro ženy může být znalost tohoto tématu užitečná. Evropa je v tomto možná trochu pozadu, ale v USA se poruchám štítné žlázy věnují více. To ovšem neznamená, že podobné problémy se nám, Evropanům, vyhýbají...
    Nejčastější příčinou zvětšené štítné žlázy ve světě je nedostatek jódu ve stravě. V zemích, kde se běžně používá sůl s jódem, jsou častější příčinou nedostatečná produkce nebo nadprodukce hormonů štítné žlázy nebo uzly, které se tvoří ve štítné žláze.
    Je jasné, že správné fungování štítné žlázy hraje zásadní roli v našem metabolismu. Vedle insulinu a kortizolu je hormon štítné žlázy jeden ze tří hlavních hormonů, které kontrolují metabolismus a váhu. Jako klíčové se jeví správné testování, které potvrdí stagnaci štítné žlázy, což přispívá ke zpomalení metabolismu a k jiným problémům. Jakmile s jistotou víme, že za našimi problémy stojí štítná žláza, existuje mnoho způsobů, jak situaci napravit, resp. jak štítnou žlázu povzbudit ke správné činnosti. 


6 kroků k léčení štítné žlázy, část I.

    Už podruhé přinášíme ukázku z časopisu, za kterým stojí firma Bylinky Revue s.r.o. Nakladatelství vydává každý měsíc nejen časopis stejného jména, ale i samostatný Speciál Herbář. Časopis je na trhu již od roku 2010, ale ne všichni ho znají. Věříme, že našimi upoutávkami na zajímavé články alespoň některé z vás přesvědčíme o jeho kvalitách.
    Proces začne, když hypothalamus vyšle signál hypofýze, aby začala produkovat thyreotropníhormon (TSH). Hypofýza uvolní určité množství TSH, v závislosti na tom, kolik tyroxinu a T3 je v krvi. Štítná žláza zase reguluje produkci hormonů v závislosti na tom, kolik TSH dostane od hypofýzy.
    Zvětšená štítná žláza může potkat každého. Může se ukázat při narození nebo se vytvořit kdykoli během života. Mezi rizikové faktory patří:
    Zvětšená štítná žláza nemusí nutně znamenat, že nepracuje normálně. I když je zvětšená, může produkovat normální množství hormonů. Může ale také produkovat příliš mnoho nebo příliš málo tyroxinu a T3.
    Štítná žláza produkuje dva hlavní hormony - tyroxin (T4) a trijodthyronin (T3). Tyto hormony proudí v krevním oběhu a pomáhají regulovat metabolismus. Regulují, jak rychle tělo spotřebovává tuky a sacharidy, pomáhají kontrolovat tělesnou teplotu, ovlivňují srdečni tep a pomáhají regulovat produkci proteinů.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00