Jak na věc


škola jarov bakaláři

Nejsme sóloví hráči, zapojujeme se do kolektivu. 

    Pro přijímací zkoušky do maturitních oborů je třeba doložit průměr výsledků z II. pololetí 8. ročníku a I. pololetí 9. ročníku ZŠ do 2.0 a do učebních oborů do 2.5. Písemné ani talentové zkoušky se nekonají.
    účinkují žáci Baletní školy Olgy Kyndlové a hosté - bývalí žáci baletní školy- studenti tanečních konzervatoří i profesionální tanečníci.
    Škola vyučuje celkem 3 základní maturitní obory: grafický design, multimediální grafika, operátor tiskových technologií. Dále nabízíme učební obory: grafik, knihař, tiskař a nástavbu s maturitou: polygrafický průmysl.
    Ve školním areálu v Kateřinkách se nacházejí tři školy. Od 1.9. 2018 oficiálně měníme svá jména. Nově budou školy vystupovat pod následujícími jmény, které mnohem lépe popisují obory, které na nich vyučujeme.


Naše škola přistupuje odpovědně ke všem svým činnostem. 

    Školní vybavení poskytuje ideální podmínky pro studium. Učebny grafiků mají k dispozici přes 180 počítačů platformy PC i Mac s nejmodernějším grafickým software, který průběžně obnovujeme. Aktuálně je to cloudový programový balík Adobe CC Master Collection, PitStop Pro 13, program pro archovou montáž PLDA nebo software pro tvorbu 3D grafiky a animací Cinema 4D R18 a plugin Cineware pro AI. Pro výuku tisku využívají žáci moderní tiskové stroje, které najdete v komerčních tiskárnách s obratem desítek miliónů korun, a pro finální knihařské práce máme plně vybavenou knihařskou dílnu. Dále pak fotoatelier se softboxy a stolem s nekonečným pozadím, externí flashe a profesionálními fotoaparáty značky Canon (Canon EOS 5DRS, Canon EOS Mark II, Canon D600).
    Škola má menší tělocvičnu a klasické venkovní hříště s umělým povrchem. Stravování je zajištěno v blízkém SOU Čakovice (kuchař – číšník) a případné ubytování v blízkých DM Čakovice resp. DM Střížkov (4-6 zastávek busem).
    Škola je členem Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska a mezi její významné absolventy se řadí např. fotograf Jan Saudek, herečka Jitka Molavcová, majitel inzertních novin ANNONCE Josef Kudláček atd.  Mladší absolventi studují na Vysoké škole uměleckoprůmyslové: Ondřej Brom, Vítek Škop a Tomáš Cikán (už absolvoval). Mají vlastní úspěšné firmy: Pavel Fuksa, Karel Drašnar a Petr Bílý… pracují ve větších i menších grafických studiích, nakladatelstvích a tiskárnách.
    Střední škola mediální grafiky a tisku se zaměřuje na výuku zejména prakticky. Studenti získají během studia přes 2 500 hodin odborné praxe ve škole i firmách.


Víme jak trávit volný čas a tak se u nás nikdy nikdo nenudí. 

    Dále pak naši studenti jezdí na lyžařský kurz do rakouských Alp, na seznamovací a cykloturistický kurz. Pořádáme zajímavé Dny otevřených dveří, vyhlašujeme grafické soutěže pro žáky základních škol, soutěže v rámci vlastní školy, nabízíme knihařské workshopy a vzděláváme okolí v počítačové gramotnosti.
    Mimo vyučovací hodiny je umožněna také možnost výroby tiskovin ve školní tiskařské dílně pro osobní účely, přístup do fotografického a grafického atelieru a zapůjčení fotoaparátu Canon D600 (i mimo školu).
    Střední škola mediální grafiky a tisku má více než 65letou tradici a je nástupcem Středního odborného učiliště polygrafického a Střední školy polygrafické Praha.
    Ve škole najdete mimo jiné i WiFi připojení po celém areálu a aktivity pro volný čas jako jsou například: Xbox Kinect, basketbalový koš, pingpongové stoly, bufet s automaty atd.
    Naši péči o zdravotně postižené studenty ocenil Jedličkův ústav (jehož absolventi u nás vystudovali), obdrželi jsme Cenu za dlouhodobou pomoc lidem s autismem od společnosti APLA, spolupracujeme s několika dětskými domovy (jejichž svěřenci u nás studují). Snažíme se pomáhat i v okolí – pravidelně uklízíme asi 150 m obecního chodníku a sekáme přilehlý trávník, uspořádali jsme několik kurzů práce s PC a internetem pro místní důchodce.


Nejsme škola, kam studenti chodí jen sedět a učit se. 

     Svářečská škola provozovaná společností MARLIN, s.r.o., navazuje na tradici svářečské školy s evidenčním číslem 11/011, zřízené v sedmdesátých letech minulého století společností Pozemní stavby n.p. Gottwaldov, nyní sídlící v areálu ČSAD ve Zlíně - Loukách.
    Jsme pravidelnými vystavovateli na výstavách jako Schola Pragensis nebo Polygraf, zároveň se účastníme zahraničních i domácích stáží nebo soutěží. Naši studenti se tak dostanou např. do Berlína nebo Bratislavy.
    Absolventi výše uvedených oborů najdou uplatnění v grafických studiích, reklamních agenturách, vydavatelstvích a nakladatelstvích, tiskárnách a knihárnách. Podílejí se na výrobě tiskovin, jako jsou např. letáky, časopisy, noviny, plakáty, billboardy, ale i elektronické časopisy a knihy, webové prezentace a 3D animace.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00