Jak na věc


šindelová krytina na střechu ceník

Webkamera meteostanice v obci Šindelová

    Šindelová (něm. Schindlwald) je obec v okrese Sokolov. Má asi 280 obyvatel. Od 16. století se zde zpracovávalo železo v mnoha hamrech. Šindelová leží v rekreační oblasti, v obci je přírodní koupaliště na rybníku Tajch a vysoká pec.
    Obec se nachází v Krušnohoří mezi městy Nejdek a Kraslice, přímo pod hlavním hřebenem Krušných hor. Nejvyšším místem obce je Špičák 991m/m, nejnižší místo je dolní část osady dolní Obora 565m/m. Obec má 38 km2, povrch tvoří 2/3 lesy. Původně zde bylo 13 osad, dnes má obec 3 části – Šindelová, Obora, Krásná Lípa. Zajímavostí je větší počet chatařů než stálého obyvatelstva.
    Vážení návštěvníci, ve spolupráci se společností Antee a panem Petrem Němečkem jsme pro vás připravili novou webovou prezentaci naší obce. Věříme, že se vám prezentace bude líbit a naleznete na ní vždy ty nejaktuálnější a potřebné informace.
    Obora je malá vesnice, část obce Šindelová v okrese Sokolov. Nachází se asi 0,5 km na severozápad od Šindelové. Je zde evidováno 47 adres. Trvale zde žije 76 obyvatel. Obora leží v katastrálním území Obora u Šindelové o rozloze 15,1 km2.


Oficiální stránky obce Šindelová

    Krásná Lípa je vesnice, část obce Šindelová v okrese Sokolov. Nachází se asi 1 km na severovýchod od Šindelové. Je zde evidováno 76 adres. Trvale zde žije 72 obyvatel. Krásná Lípa leží v katastrálním území Krásná Lípa u Šindelové o rozloze 2,31 km2. Ptačí o rozloze 4,39 km2 a Milíře u Šindelové o rozloze 12,44 km2.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00