Jak na věc


šifra časopis

Posun abecedy s pomocným slovem

    Tvorba kódovací tabulky pro Césarovu šifru je velmi jednoduchá. Do hrorní řádky napíšeme abecedu (obvykle i s písmenem Ch), do spodní řádky ji zapíšeme posunutou o 3 písmena doprava:
    Césarova šifra funguje na principu prostého posunu celé abecedy o tři písmena doprava. Podobně jako Césarova šifra fungovala i Augustova šifra, šifra Césarova adoptivního syna. V tomto případě však šlo o posun písmen −1 (posun o jedno písmeno doprava).
    Máte rádi papír i elektroniku? Nebo se v rodině neshodnete? Pořiďte si Kombo! K tištěnému předplatnému získáte i předplatné digitální. K tomu se vám navíc jako bonus v digitální verzi zpřístupní také všechna čísla, která vyšla v roce 2017. Za málo peněz hodně muziky!
    Obsah této stránky je přístupný na většině zobrazovacích zařízení. Jen některá však dokáží zobrazit stránku s pokročilým formátováním (CSS). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč mezi ně nepatří (doporučuji upgrade) nebo používáte některé z alternativních zařízení. Pak možná přivítáte systém klávesových zkratek.


Vždy 2 písmena ze zprávy a 2 jiná ...

    Přímo do poštovní schránky vám přijde 12 čísel Šifry. Lze začít již od aktuálního čísla, od příštího čísla nebo od začátku roku 2018 a také zde předplatné prodloužit. Vyberte příslušné tlačítko. Poštovné a balné zdarma, oproti běžné ceně časopisu ušetříte 120 Kč (3,60 Euro).
    Přímo do poštovní schránky vám přijde 6 čísel Šifry. Lze začít již od aktuálního čísla, od příštího čísla nebo od začátku roku 2018 a také zde předplatné prodloužit. Vyberte příslušné tlačítko. Poštovné a balné zdarma, oproti běžné ceně časopisu ušetříte 60 Kč (1,80 Euro).
    Roční přístup k prémiovému uživatelskému účtu, kde se dostanete jak k číslům Šifry, jež po dobu 12 měsíců vyjdou, ale i k těm, která již v daném roce vyšla. Zpřístupní se vám též čísla z roku předchozího; přečtete si tedy vždy víc než 20 čísel Šifry…

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00