Jak na věc


řezy z bílků

Vanilkové cupcaky s čokoládovým krémem

    Všechny suroviny dáme do kastrůlku a šleháme v páře (kastrůlek dáme do většího kastrolu s vodou na plotýnku a kaši můžeme lehce šlehat ručním šlehačem do zhoustnutí). Poté necháme vychladnout.
    Polohrubou mouku, cukr a prášek do pečiva smícháme, přidáme vejce, olej, mléko a zamícháme. Vylijeme do vymazaného a hrubou moukou vysypaného pekáče a posypeme kokosem smíchaným vanilkovým cukrem.
    Polohrubou mouku, cukr, prášek do pečiva a kakao dobře promícháme, potom přidáme olej a kefír. Vymícháme těsto, rozetřeme na dobře vymazaný a moukou vysypaný plech a dáme péci. Dobře prochladlé kefírové řezy poléváme čokoládovou nebo citrónovou polevou.
    1 Předehřejte troubu na 180/160 stupňů. Pekáč vyložte pečicím papírem. Žloutky utřete s cukrem do pěny, přidejte kakao, olej, mléko a mouku s prosátým kypřicím práškem. Bílky ušlehejte dotuha a opatrně je vmíchejte k těstu. Nalijte do pekáče a pečte asi 20 minut.2 Mezitím uvařte pudink s mlékem a oběma druhy cukru. Po vychladnutí ho smíchejte se změklým máslem. Krém naneste na upečenou, vychladlou placku a pokryjte sušenkami.3 Zkaramelizované mléko utřete s máslem a naneste na sušenky. Zalijte čokoládovou polevou a nechte vychladit.


Kakaovo - jablečné kostky s kávovou polevou

    Žloutky s cukrem utřeme do pěny, přidáme vlažnou vodu, olej a mouku smíchanou s práškem do pečiva, dobře rozmícháme a nakonec vmícháme sníh z bílků. Těsto rozetřeme na vymazaný plech a upečeme. Pečeme 25-30 min.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00