Jak na věc


řízení a údržba

Windows 10 konečně nejoblíbenější

    Výrobním manažerům firmy, procesním inženýrům zaměřeným na zlepšování, vedoucím a pracovníkům údržeb, směnovým mistrům a tým lídrům, obsluze strojních zařízení a seřizovačům.
    Dell v Las Vegas ukázal nejmenší komerčním 14 zařízení 2v1 na světě s 24 hodinovou výdrží baterie a počítačovým senzorem vzdálenosti podporovaným technologií Intel Context Sensing Technology. Zdokonalený model notebooku XPS 13 s inovativní webovou kamerou HD umístěnou u horního okraje displeje InfinityEdge, zařízení Inspiron 7000 2-in-1 Black Edition a další SW záležitosti.
    Pomalé, ale jisté – tak lze označit tempo rostoucí popularity Windows 10, které v závěru uplynulého roku vystřídaly Windows 7 v roli nejoblíbenějšího operačního systému.
    Aplikace pracují nad jednou databází MS SQL a mohou v rámci datové integrace komunikovat s ostatními informačními systémy zákazníků, například podnikovými informačními systémy ERP jako jsou například SAP, Axapta, Navision, Oracle, JD Edwards, MfG Pro, Helios, Karat, Dimenze, QI apod.


Děti umí s internetem, ale logického...

    Úspěšné informační systémy na řízení údržby typu CMMS (Computerized Maintenance Management System) představují začátek našeho rozvoje v oblasti informačních systémů navazující na více jak 35-ti letou tradici naší společnosti v průmyslové údržbě a servisu strojů a výrobních linek.
    Společnost Act-in potvrzuje svoji silnou pozici dodavatele MES systémů a vítězstvím ve výběrovém řízení společnosti Norma Americas vstupuje na americký kontinent se svým řešením digitalizace pro Industry 4.0.
    Přelom roku bývá obdobím bilancování, pojďme si proto shrnout několik technologií, produktů či služeb, které do nového letopočtu nepřežily. Ty, které zastaraly, krátkodobé trendy nebo novinky, které se prostě jen neuchytily.
    Příslušníci generace Z ovládají moderní technologie, ale obávají se, že jim schází potřebné „měkké“ dovednosti a touží po lidských kontaktech. I přesto se starší odborníci obávají, že je digitální domorodci vystrnadí z pozic.
    Nový Industry 4.0 závod francouzského leteckého výrobce Latecoere v Toulouse si vybral pro sledování efektivity CNC obráběcích strojů MES systém od Act-in CZ.


Váš dotaz Seminář TPM - řízení údržby komplexně a produktivně (2 dny)

    Teorie střídavě kombinovaná s otevřenou diskuzí, nebo praktickým procvičováním příkladů a pracovních úkolů, aby se co nejvíce přiblížila k potřebám a zájmu účastníků školení. Pro udržení zájmu možnost promítnutí krátkých ukázek z realizovaných projektů, nebo video sekvencí z dané problematiky v předem domluveném čase, nebo po každé teoretické části. Cílem navržené metody je co největší zájem dodržet princip individuálního přístupu ke každému účastníku semináře a v případě potřeby co nejvíce propojit problémy z konkrétního prostředí jako součást školení.
    Výše uvedené aplikace pro řízení údržby mohou fungovat samostatně a nebo mohou být propojeny s dalšími aplikacemi MES systému Act-in jako například systémem plánování výroby Production Scheduler, systémem ANDON, výrobními terminály Field Client, systémem monitorování efektivity strojů OEE a operátorů Performance Analyser, systémem zpětné dosledovatelnosti Traceability nebo systémem řízení kvality a způsobilosti procesu SPC Statistical Quality Control.
    Mezi klíčové silné stránky aplikací Act-in patří on-line připojení a komunikace se stroji a bezchybné automatizované zpracování technických, technologických a procesních dat. Za tímto účelem jsme vyvinuly velmi robustní hardwarové a softwarové řešení s názvem IMTS box (Independent Mobile Tracking System), které nám umožní připojovat a zpracovávat data z jakéhokoliv stroje nezávisle na jeho výrobci, stáří a technickém vybavení.


Svou řadu UTM rozšířil SonicWall o zařízení NSA 240

    Maintenance Control – pro plánování a řízení údržby dle standardů CMMS a EAMS Mobile Maintenance – pro mobilní údržbu s mobilními telefony a tablety s OS Android a Apple iOSCondition Monitoring – pro on-line měření, diagnostiku, vizualizaci a archivaci procesních a technologických veličin a pro prediktivní údržbu
    Vývoj počítačových technologií změnil nároky pracovního trhu i sebevědomí pracovníků. Podle obecného mínění má mladá generace ve znalostech ICT před tou starší náskok, a tedy i výhodu uplatnění v mnoha oborech. Ukazuje se však, že počítačový svět mladých lidí může být příčinou i jejich pracovních nedostatků.
    Systém Act-in Maintenance Control vznikl jako profesionální nástroj pro řízení údržby od skutečných profesionálů na údržbu, čímž si získal jedinečné postavení mezi podobnými systémy od jiných evropských a světových dodavatelů.
    Do vývoje těchto aplikací se promítli zkušenosti z působení více jak 650-ti techniků a inženýrů údržby v předních výrobních společnostech v automobilovém průmyslu, strojírenství, elektrotechnice, plastikářském průmyslu, dřevozpracujícím průmyslu, papírenském průmyslu, textilním průmyslu a potravinářském průmyslu v Německu, Holandsku, Belgii a Česku s dalším rozvojem na Slovensku a v ostatních evropských zemích.


Průzkum generace Z přináší dobré zprávy:...

    Systém zajišťuje online sběr dat z výrobního procesu s digitální identifikací jednotlivých prvků systému, z pohledu údržby zejména strojů, nástrojů, náhradních dílů a mobilních telefonů a tabletů a jejich vzájemnou on-line komunikací. Pro identifikaci prvků systému a jejich vzájemnou komunikaci je možné používat čárové kódy, QR kódy, RFID, NFC nebo aktivní prvky IoT. Komunikace může být zajištěna přes mnoho různých protokolů a převodníků jako například OPC a nejnovějšího OPC UA nebo MTConnect, nebo u starších strojů přes rozhraní RS232/422/485, sběrnice z rodiny Fieldbus apod. Pro komunikaci s databázemi třetí stran je možné využít například ODBC. Kromě výše uvedených standardních komunikačních nástrojů společnost Act-in vyvýjí vlastní specializované komunikační nástroje pro přímou komunikaci s CNC obráběcími stroji s řídícími systémy Heidenhain, Sinumerik, Fanuc a Mazatrol.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00