Jak na věc


činění kůží kralice

K 20.4.2019 je činění kůží přerušeno.Děkujeme za spolupráci a těšíme se na sezonu 2019-2020.Opětovný příjem kůží k činění bude započat 1.9.2019.Ve službách nabízíme činění kůží nejen ovčích. Lze vyčinit kozu,muflona, daňka divočáka.Zásada je vždy kůži ihned po stažení řádně nasolit.Do ovčí kůže je potřeba vetřít minimálně 1kg soli.Do kůží zvěřiny 4kg a více podle velikosti.Je potřeba aby kůže nebyly prořezány jelikož při činění hrozí jejich znehodnocení za které neručíme.Na činění kůže můžete zaslat poštou a my Vám je po vyčinění zašleme dobírkou.Cena činění ovčích kůží je 350Kč.Ostatní dle dohody.V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

    Vlastní činění potom spočívá v tom, že se snaží zamokra vodní obal kolem vlákna nahradit něčím jiným, co se na vlákno naváže pevněji a při vysychání se to neztratí. Při činění tříslovinami jsou to právě ty třísloviny, při kamencování molekuly obsahující hliník (používáme hlinitý kamenec) atd. Měkčení takové kůže je jednodušší, protože část vazeb u vlákna je spotřebováno na vázání těch činících látek a ne jiných vláken.
    Je fyzikálně-chemický proces, při kterém se holina přeměňuje v useň za přispění činících látek organického, nebo anorganického původu. Účelem činění je zabránění slepení kolagenových vláken v rohovitou hmotu. Činěním se jednotlivá vlákna udržují ve vzájemně volném a pohyblivém stavu. Useň při správném ošetřování je odolnější vůči vodě, odolává vyšším teplotám, účinkům bakterií a enzymů, působení zředěných kyselin a zásad, zachovává si trvalou pružnost, ohebnost a žádaný omak.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00