Jak na věc


čestné prohlášení o likvidaci odpadu ze stavby

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Pro uplatnění slevy na manželku (manžela) u příjmů za rok 2018 si podnikatelé mohou vybrat, zda využijí dosavadní systém (vyšší limit na paušály (1600tis, 1200 tis, 800tis, 600tis), ale beze slev – tzn. bez slevy na manželku a dítě), nebo nový (nižší limit (800tis, 600tis,400tis, 300tis), ale se slevami na manželku a dítě). Počínaje příjmy za rok 2018 už platí jen nový systém. Pak také nelze uplatnit na slevu na druha nebo družku, i když žije ve společné domácnosti.
    Dobrý den, žádné potvrzení manželka nepotřebuje, stačí si z našich stránek vytisknout čestné prohlášení o neuplatnění slevy na dítě a to vyplnit a podepsat. Takže už manželčinu účetní nemusíte „zatěžovat“ věcmi,které má dělat
    Čestné prohlášení pro slevu na manžela, manželku se využije především v případech, kdy máte doložit, že jste neměli ve zdaňovacím období roku příjmy překračující 68 000 Kč.
    Níže naleznete ukázku formuláře čestného prohlášení o příjmu manželky /la. Tento vzor si můžete vytisknout, nebo si rovnou stáhněte vzor ve formátu .doc, .docx nebo .pdf níže!
    Dobrý den pokud má manžel úlevu na děti musí mít pro finanční úřad potvrzení ,že manželka tuto úlevu nemá ,je zaměstnanec je nutne potvrzení od zamestnavatele nebo stačí její čestné prohlášení.Děkuji za odpověď.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Určit otcovství souhlasným prohlášením rodičů lze pouze jednou a nelze je vzít zpět. Rodiče současně stvrdí svým podpisem, že neurčili otcovství k tomuto dítěti před jiným matričním úřadem nebo před soudem.
     příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách, který je od daně osvobozen,
    Dobry den, prosim o radu v pripade, ze jsou rodice rozvedeni. Deti jsou svereny do pece matky a otec se rozhodne, ikdyz predesla obdobi potvrzeni od zamestnavatele, ze necerpa slevu na dani vporadku dodal, nyni si chce narokovat slevu za jedno dite na sebe. Ma na to bez souhlasu matky narok? A jak pripadne postupovat, aby jeho zamestnsvatel potvrzeni vydal. Dekuji za odpoved.
    Dobrý den, pokud se jedná o mzdu, počítá se v lednu k předchozímu roku (pokud je to výplata za práci v prosinci?). Pokud podniká a eviduje příjmy, pak záleží, kdy příjem přišel na účet -> práci odvede v prosinci, peníze dostane v lednu, počítá se až do nového roku.
    prohlašuji, že jsem ve zdaňovacím období 20….. neměl/a vlastní příjem přesahující částku uvedenou v § 35ba odst. 1 písm. b) zákona o daních z příjmu (68 000 Kč).


Vzor formuláře čestného prohlášení sleva na manžela – manželku

    Čestné prohlášení sleva na dítě se využije především v případech, kdy máte nezletilé dítě a chcete uplatnit slevu na dítě. Pak je třeba přiložit k daňovému přiznání i čestné prohlášení druhého rodiče dítěte, že nebude uplatňovat slevu na dítě i on.
     u manželů, kteří mají majetek ve společném jmění manželů, se do vlastního příjmu manželky (manžela) nezahrnuje příjem, který plyne druhému z manželů nebo se pro účely daně z příjmů považuje za příjem druhého z manželů.
    Pokud jste se vzali v průběhu roku, uplatňujete ten počet měsíců, po které bylo uzavřeno manželství na začátku měsíce. Tzn. pokud se vezmete 23.7.2017, slevu si můžete uplatnit od srpna – prosince – 5/12 slevy.
    Chyba: Slevu na manželku (manžela) nelze uplatnit u poplatníka, který uplatňuje výdaje paušálem. Za rok 2017 už to jde, ale jen na paušál do 1000000. Prosím nedezinformujte lidi.


Pokud je druhý z rodičů zaměstnanec

    Dobrý den pane Štegner,prosím o radu,jsem rozvedený a syna mám soudem svěřeného do své péče.Bývalá manželka je vedená na úřadu práce,potřebuji od ní potvrzení na danové zvýhodnění na syna.Dá toto potvrzení i úřad práce,že nemá danové zvýhodnění na syna.Potřebuji poradit ,kde se ,nebo na koho se obrátit, na úřad práce nebo finační úřad.S matkou syna se nemohu domluvit.Děkuji za odpověd
    Prohlášení je použitelné v případech uplatnění slevy na na manžela (manželku) na finančním úřadě (prohlášení manžela – manželky, že nemá příjmy vyšší než 68 000 Kč).
    Rodiče dítěte, kteří nejsou manželé, mohou určit souhlasným prohlášením otcovství, a to jak k narozenému, tak i k nenarozenému dítěti, je-li již počato. Současně se dohodnou na jménu a příjmení dítěte. Prohlášení se činí osobně před matričním úřadem, před soudem nebo na zastupitelském úřadu České republiky v zahraničí. Tato životní situace je zaměřena na prohlášení učiněná na matrice.


Formulář čestného prohlášení sleva na manžela – manželku

    Pokud je druhý rodič, který nebude uplatňovat slevu na dítě (vy si budete uplatňovat slevu), zaměstnanec, pak je třeba doložit tzv.POTVRZENÍ zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění pro účely podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob.. Pokud jste sám zaměstnanec toto potvrzení musíte dodat zaněstnavateli do 15. února – v případě, že Vám zaměstnavatel zúčtovává daně, nebo ho musíte přiložit k daňovému přiznání (konec března). Druhý z rodičů tedy přikládá tento dokument – odkaz je pro stažení aktuálního tiskopisu FÚ.
    Dobrý den, když máte syna svěřeného do péče, pak s ním žijete v jedné domácnosti jen Vy. Napište čestné prohlášení, že s nám žijete jen vy a že matka nekomunikuje + si k tomu zkopírujte rozhodnutí soudu a je to. Víc po Vás chtít nebudou.
     Slevu na manželku, manžela si poplatník uplatní, pokud je jeho manželka – manžel bez příjmů nebo jehož příjmy nepřekračují za kalendářní rok 68 000 Kč.Pokud manžel nebo manželka podniká,pak se sem počítá pouze zisk po odpočtu daňové uznatelných nákladů, nikoliv tržby. Většinou se jedná o ženy na rodičovské dovolené, nezaměstnané, nebo pokud ještě druhý z partnerů studuje.
    Pozor, v článku níže naleznete pouze čestné prohlášení pro slevu na manželku a manžela. Pokud hledáte čestné prohlášení o výši příjmu – pokračujte, zde na článek čestné prohlášení o výši příjmu. Zde článek o nulovém příjmu. A zde čestné prohlášení o společné domácnosti.


Čestné prohlášení sleva na manželku / manžela

    Někdy může být finančním úřadem vyžadováno čestné prohlášení o společné domácnosti. To se použije v případech, aby jste potvrdili, že vy i Vaše manželka/manžel nebo druh/družka žijete ve stejné domácnosti a máte nárok na slevu na dítě, což je další podmínkou uplatnění slevy.
    Dobrý den chci se zeptat jak mám napsat čestné prohlášení když otec dítěte není napsany v rodném liště ale otec je a chce si ho napsat do daní moc moc děkuji

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00