Jak na věc


československý svaz mládeže kroj

Podporujeme útulkovépsy a kvalitní chovy,nepodporujeme množitele!

    Československý vlčák je dnes plemenem všestranně upotřebitelným, plně cvičitelným, i když má svá povahová specifika. Je vysoce inteligentní, samostatný a rozhodně se s ním nikdo nebude nudit. Při cílevědomém, cíleném – zároveň však velmi citlivém a inteligentním výcviku, lze s těmito psy uspět i na poli „sportovní kynologie.“
    Zabýváme se prodejem historických chladných zbraní a kanónů, které jsou ručně vyráběny u nás v České republice. Nabízíme kvalitní historické zbraně, které jsou použitelné na historický šerm. Kanóny z naší nabídky Vám můžeme nabídnout v poměru 1:1 nebo jako miniatury. Pokud hledáte dárky pro myslivce, navštivte naší sekci Lovecké tesáky – výroba nebo Lovecké nože – výroba. Meče, šavle, kordy a další repliky si můžete prohlédnout na našich stránkách nebo po předchozí domluvě přímo u výrobce těchto zbraní.


Regionpointy v Karolinu Univerzity Karlovy ( vchod ze Železné) a v Betlémské kapli

    Počátek historie tohoto plemene se datuje od roku 1955, kdy se ing. Karel Hartl začal zabývat křížením karpatského vlka s německým ovčákem. Zpočátku bylo křížení prováděno jako vědecký experiment. O pár let později se však zrodila myšlenka vyšlechtit nové plemeno a cílem chovu bylo a je zachovat vlčí vzhled, zdraví a přitom upevnit povahové vlastnosti pracovního psa. První kříženci vlčice Brity a německého ovčáka Cézara z Březového háje se narodili 26.5. 1958 v Libějovicích. Kříženci začali být označováni jako český vlčák. I přes odmítavý postoj tehdejších kynologických organizací, pokračovali chovatelé pod vedením ing. Karla Hartla, který byl po dlouhá léta hlavním poradcem chovu, ve šlechtění tohoto plemene. Nejdříve pod záštitou lidově demokratické armády, později pak přešel český vlčák pod ochranná křídla civilních chovatelů, jelikož uplatnění prvních kříženců v armádě bylo stále obtížnější. Pro nevyrovnané výkony se stali vlčáci v armádě - nepoužitelní.


Při příležitosti roce oslav 100. výročí republiky festival potvrdily známé osobnosti i desetitisíce návštěvníků, že žádná hranice Čechy a Slováky nikdy nerozdělila.

    Pokračování plemenitby a další rozvoj populace u Bratislavské brigády PS umožnilo druhou vlnu rozvoje civilního chovu od poloviny 70-tých let, která se týkala celého území Československa (p. Hnátek, p. Richnovský, Dr. Švec, pí Budínská p. Ruska, Ing. Sopúch, pí. Slavičínská, p. Seitl, p. Šídlo, p. Mádle a další). Díky ing. Hartlovi, panu Rosíkovi a jejich spolupracovníkům byla vytvořena dostatečně široká základna chovatelů pro založení klubu. V roce 1981 se konečně podařilo získat souhlas Českého svazu chovatelů se zápisem československých vlčáků do Hlavní plemenné knihy psů v Praze a se založením Klubu chovatelů československého vlčáka. Federální výbor chovatelských svazů poté souhlasil s celostátní působností nového klubu a se založením slovenské pobočky Klubu. Ustanovující schůze se uskutečnila 20.3.1982 v Brně. Až do schválení standardu plemene FCI byli českoslovenští vlčáci zapisováni v registru, jako evidovaný chov. V roce 1985 se podařilo rozšířit genetickou základnu mladého ple
    Bruce Springsteen ve své písni Born in the USA zpívá „so they put a rifle in my hand“. A je dost možné, že touhle puškou byla právě Black Rifle neboli M16, kterou americká armáda používala ve válce ve Vietnamu.
    Československý vlčák je temperamentní, vytrvalý a aktivní pes milující pohyb. Je odvážný, neohrožený a po svém původci vlkovi si uchoval nejen bystré smysly, skvělý orientační smysl a výborný čich, ale také sklon k nedůvěřivosti. Československý vlčák je přizpůsoben k životu ve všech povětrnostních podmínkách, nevadí mu horko, zima ani vlhko. Je proto vhodnější ho chovat venku, nejlépe s velkým výběhem. Svému páníčkovi je československý vlčák bezmezně oddaný, je učenlivý, ale výchova vyžaduje zkušenosti a trpělivost. Téměř neštěká, projevuje se vytím, případně kňučením.


Puška Winchester: Nejslavnější lovecká zbraň na světě

    Mimo ručně vyráběných zbraní pro Vás máme připravené dekorační repliky zbraní, které slouží jako dárky sběratelům, jako divadelní či filmové rekvizity, nebo k výzdobě Vašich interiérů. Pistole, pušky, revolvery a muškety mají pohyblivé součásti. Nejedná se pouze o nějaký odlitek, ale o kvalitní výrobek propracovaný do detailu. Tyto historické zbraně lze naprázdno natáhnout a po stisknutí spouště cvaknou. Všechny tyto historické zbraně ze sekce dekorační repliky zbraní jsou vyráběny ve španělsku specialistou na makety zbraní, firmou Denix. Veškeré makety, které vám nabízíme, věrně kopírují originál jak svými rozměry, tak hmotností s minimálními odchylkami. Makety starých zbraní a další dárky Vám doručíme do 1-3 dnů.
    CHS z Postupického podlesí zadá poslední dva pejsky z vrhu D. Předpokladem je vynikající povaha a exteriér po rodičích. Matka je mezinárodní výstavní šampionka C.I.B. a C.I.E.. Štěňata jsou odchována venku, jsou čipována, očkována a vybavena europasem. K odběru od 28.12.2014. Více na webu CHS.
    Puška Le Enfield patří mezi zbraně spojené s vítězstvím Spojenců ve druhé světové válce. Ač se používala už na přelomu 19. a 20. století, hlavní slávu jí přinesla právě druhoválečná bojiště.
    Žádná část těchto stránek, včetně fotografií, nesmí být kopírována a rozmnožována za účelem rozšiřování v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu provozovatele portálu.


Šťeňata Československého vlačáka

    S německým ovčákem, od něhož se liší právě "vlčími" znaky: šikmýma jantarovýma očima, menšíma ušima, výhradně vlkošedou barvou, rovným hřbetem. Problematičtější je rozlišení od Saarloosova vlčáka (rovněž vznikl křížením německých ovčáků a vlků). Ten má o něco jemnější srst, která není stříbřitá, ale spíše hnědavá. Německý ovčák
    ČSV je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům a celoroční umístění venku snáší jedinci tohoto plemene výborně.Do malých městských bytů se příliš nehodí. Je náročný na pohyb. Trénovaní zdraví jedinci uběhnou vzdálenost 100 km průměrnou rychlostí 11 – 13 km za hodinu a jejich síly se po náročném fyzickém výkonu obdivuhodně regenerují. Typickým pohybem je nízký ale velmi prostorný klus.
    U příležitosti 100. výročí vzniku Československa ji založil spolek Víno a umění. V centru Prahy na Staroměstském náměstí, v Karolinu, Betlémské kapli, v blízkých galeriích i na dalších místech potvrdily známé osobnosti idesetitisíce návštěvníků, že žádná hranice Čechy a Slováky nikdy nerozdělila.
    Zbraně 2. světové války, meče na prodej, šavle, šavle - ruční výroba, revolvery, pušky, dárky k narozeninám, Dýky, Pistole, Děla, Muškety, Erby, kuše, Western, Sekery a halapartny, Kanony 1:1, Miniatury kanonů, Lovecké nože - ruční výroba, Lovecké tesáky - ruční výroba, Odznaky a vyznamenání,


Repliky zbraní levně a netradiční dárky pro každého

    Říkalo se jí henryovka nebo také winchesterovka. Stříleli s ní lovci a dobrodruzi na Divokém západě. V rukou ji, alespoň na stránkách knih Karla Maye, držel i nezapomenutelný Old Shatterhand.
    Vítejte ve specializovaném internetovém obchodě Kanony.cz, který Vám nabízí online prodej replik zbraní pro muže k narozeninám, Vánocům a dalším slavnostním příležitostem. Nabízíme Vám široký výběr historických maket zbraní vyráběných u nás i v zahraničí. Levné repliky historických zbraní a originální dárky z naší nabídky jsou jako dělané pro domácí dekoraci, dekoraci kanceláří, vyzdobení provozoven nebo poslouží jako skvělé a netradiční dárky pro Vaše blízké či přátelé. Přejeme Vám příjemné nakupování !!!
    Během válečných let se průmysl a vývoj orientují jedním směrem: inovují se zbraně. Nejen taktika, ale i výzbroj rozhoduje o výsledku. Američané za druhé světové války zvládli hned několik zásadních novinek.


Historické repliky zbraní – výroba

    Vítejte ve specializovaném internetovém obchodě Kanony.cz. Nabízíme historické zbraně, repliky zbraní na prodej, zbraně 2. světové války, historické zbraně, westernové zbraně, funkční i dekorační meče, šavle, kordy, lovecké nože, repliky samopalů, revolverů, brnění, rytířské helmy a přilby, makety mušket, pušky, makety seker, kanóny a další netradiční dárky pro muže.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00