Jak na věc


černání vlašských ořechů

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Silikon za standardních okolností vytváří povrch vysoce hladký bez možnosti přilnutí dalších materiálů, včetně plísně. Černání nastává pokud je povrch poškozen a sanitární/protiplísňová složka je znehodnocena. Toto poškození může být způsobeno mechanicky nebo chemicky. I když jsou abrazivní (Cif, Bref…) prostředky účinnější pro čistění sanitární techniky, narušují povrch silikonových těsnění a způsobí černání silikonu. Proto výrobci vůbec nedoporučují používat abrazivní prostředky, nebo prostředky s obsahem chlóru. Ten chemicky poškozuje a naleptává vrstvu silikonu, která ztrácí svůj účinek.
    Pokud se chcete vyhnout problémům po nanesení nového silikonu, doporučuji používat čistící neabrazivní výrobky které neobsahují chlór. Firma HG se specializuje na čistící chemii již od roku 1960 a její výrobky jsou celosvětově oceňovány za kvalitu a evironmentální přístup. ZDE naleznete výrobky pro Koupelnu


Černání kořenů ředkve

    Původcem černání (též strupovitosti) kořenů je primitivní houba Aphanomyces raphani. Nejvíce jsou postihovány kořeny a bulvy v místech přechodu z půdy nad zem, kde dochází k zaškrcování a deformacím kořenů a k praskání a černání pletiv bulev. V případě infekce rostlin v raných fázích dochází k černání a odumírání celých kořenů a k následnému úhynu rostlin. Poškozená pletiva mohou být druhotně napadána původci bakteriálních hnilob. V některých případech dochází i k černání a trouchnivění vnitřních pletiv bulev a to často i bez vnějších příznaků. choroba se přenáší napadenými rostlinami a zamořenou půdou. Do rostliny se patogen dostává zejména po mechanickém poškození nebo po poškození živočišnými škůdci. Choroba se vyskytuje především na pozemcích, kde jsou často pěstovány hostitelské rostliny, kterými je kromě ředkví a ředkviček i plevelná ředkev ohnice. Rozvoj a šíření choroby podporují vlhké a teplé půdy, jednostranné přehnojení dusíkem, půdy s alkalickou reakcí (nap pH 6,5) a použív
    Pokud si dětské náušnice Cutie koupíte u nás a stane se vám, že zčernají, nemusíte mít obavy, poskytujeme bezplatné služby týkající se právě čištění náušniček.
    Objednala jsem dceři nový batoh, konkrétně ergobag. I když začala chodit do školy letos v září, batoh který má se mě moc nelíbí. Nesedí dobře na... (zkráceno)
    již delší dobu mám v koupelně, kolem sprchového koutu, problém se začernáním silikonu. Asi se jedná o plíseň. I když použiji protiplísňový přípravek, začernání se objeví časem znovu. Zkoušel jsem plíseň i oškrábat, ale výsledek je stejný. Prosím o radu.
    Kotvičník - semena s klíčivostí do konce roku 2018 jsou již v prodeji. Výrobce semen Zahradnictví JIKL.A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.


Zpátky do školy a rovnou s novým šperkem

    Nebojte, pokud vaše náušničky zčernaly, nejde o žádnou vadu šperku nebo zlata, ale pouze o povrchové zbarvení, které je možné snadno vyčistit. Černání nebo jiná změna barvy zlata v místech ušního lalůčku je častou záležitosti. Navíc pokud se to stane na u nás zakoupených náušniček, stačí je zaslat zpět a my je zdarma, v rámci doživotního servisu na šperky, vyčistíme a odešleme zpět.
    Základem ochrany je dodržování dostatečného odstupu hostitelských rostlin v osevním postupu (minimálně 4 roky), včasná a důsledná likvidace plevelné ředkve ohnice, přiměřená zálivka a vyvážená výživa (především nepřehnojování dusíkem)
    Zašlete náušničky prosím zpět na naši adresu a zároveň pak do e-mailu info@cutie.cz přiložte kopii podacího lístku. My vám pošleme zpět s vyčištěnými náušničkami i poštovné, které jste museli na odeslání vynaložit.
    Tento problém se objevuje dost často. Máte pravdu, u černání silikonu se v 90% jedná o plíseň. Pokud se černání opakuje, je jedinou možností silikon odstranit, například HG Odstraňovačem silikonu a následně aplikovat nový silikon. Do vlhkých prostředí je nutno používat sanitární silikon, který má zvýšenou odolnost. V nabídce máme Ceresit CS 25 s Micro Protect Forlumulou. Tento silikon odolává i agresivnějším čistícím prostředkům.


Náušničky Cutie splňují přísné normy

    Jako výrobce jsme registrováni u Puncovního úřadu České republiky a procházíme nezávislými testy kvality našeho zlata. Všechny náušničky jsou opatřeny puncem, jenž zaručuje pravost materiálu. Proto u nás máte jistotu, že jsou náušničky vyrobeny z opravdu kvalitního žlutého (AU 585/1000), nebo z bílého 14 karátového zlata a splňují přísné normy:

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00