Jak na věc


čím natřít dveře

Čím lidé žijí? Česká filharmonie toho času Bohuslavem Martinů

    Opera-pastorel Bohuslava Martinů o jednom dějství Čím lidé žijí vznikla v roce 1952 v New Yorku. Byla napsaná jako televizní opera a svou premiéru měla v roce 1953 při vysílání NBC. Libreto napsal Bohuslav Martinů podle povídky Lva Nikolajeviče Tolstého Kde je láska, tam je i Bůh. Toto dílo není často uváděno. Z tohoto ohledu je realizace zvukové nahrávky a následného filmového zpracování opery výrazným kulturním počinem s celosvětovým přesahem. Dílo je už v samotném autorském zpracování vysoce stylizované, na způsob středověkého Miráklu, a vyžaduje stylizaci i pro originální filmové zpracování.
    Při topení používejte, pokud je to jen trochu možné, dřevo z listnatých stromů. A to především dřevo z dubu, buku, jasanu, habru, případně lisované brikety či pelety. Uhlí používejte pouze u krbových vložek nebo kamen, které jsou pro topení uhlím přizpůsobeny. Při topení uhlím nebo uhelnými briketami vzniká vyšší teplota; kamna na uhlí mívají zesílené boky, speciální rošt, aby uhlí nepropadalo, někdy i násypku.
    Nikdy k topení nepoužívejte dřevotřísku, dřevo impregnované nebo natírané, protože při spalování vzniká jedovatý kouř. Nikdy nevhazujte do krbové vložky nebo do kamen PET lahve ani jiné odpadky. Vznikají vysoké teploty, na které nejsou kamna připravena. Dochází pak k jejich poškození.
    Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno.


Diskuze : Zdraví : Zánět spojivek

    Tak tenhle článek mi moc nepomohl, tady stačí zdraví rozum. Spíš mě zajímalo, jak dlouho má dřevo ležet a ja má být suchý, naštěstí jsem to našel v článku o výběru krbů - http://www.flamen.cz/cz/jak-vybrat/ :)
    Původní televizní zpracování jednoaktové opery Bohuslava Martinů na libreto autora podle povídky L. N. Tolstého. Účinkují: C. Kassai, R. Novák st., M. Kopecký, M. Poulová, Z. Valchařová a další. Hraje Česká filharmonie, dirigent J. Bělohlávek. Spoluúčinkuje sbor Martinů Voices, sbormistr L. Vasilek. Scénář a koncepce filmu J. Nekvasil a J. Kopecký. Kamera M. Gábor. Režie J. Nekvasil (V anglickém znění s titulky)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00