Jak na věc


ústředním ředitelem svs

Nevýhody ústředního vytápění

    Po závodech v Českých Budějovicích se opět vrátil minibikový republikový šampionát Minimoto Cup 2018 na oblíbený polygon UAMK v Pardubicích. Závodní víkend doprovázelo střídavé počasí. Páteční tréninky začaly v 15.00...
    Na čtyři sta tisíc zesnulých je pochováno na největším současném pohřebišti České republiky. Je jím Ústřední hřbitov v Brně, který pietním funerálním účelům slouží od roku 1883. Ústřední hřbitov v Brně má 113 speciálních hrobových skupin rozložených na 57 hektarech plochy, mezi nimiž jsou nejznámější čestný kruh a čestná alej (číslo 25e a H5), kam Brno ukládá ty osobnosti, jichž si obzvlášť váží.
    Elektrické kotle vyžadují dostatečně dimenzovanou elektrickou přípojku a jištění. Jejich zprovoznění musí předcházet vstupní revize elektroinstalací a revize elektrorozvaděčů. Amatérsky provedené připojení elektrických kotlů na stávající rozvody elektřiny nezřídka vyústí v požár objektu, zvláště u rekreačních objektů ve spojení s automatickým spínáním ústředních elektrických topidel.


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku topenářských prací

    Naši topenáři provedou kvalitně, rychle a levně montáže ústředního vytápění kdekoli v České republice. Realizujeme instalace ústředních topidel a celých systémů ústředního vytápění ve všech typech objektů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.
     ústřední vytápění lze realizovat prakticky na všech běžných druzích topidel, která mají dostatečný výkon a nejsou konstruována jako výhradní přímotopy. Podmínkou je správná konstrukce topidla, které je opatřeno kotlem, případně výměníkem tepla, v němž probíhá předávání tepla vodě v tepelném okruhu. Topidla pro ústřední vytápění mají nejčastěji podobu tzv. kotlů neboli bojlerů se zásobníkem ohřáté vody, moderní výkonná topidla se však vyrábějí téměř výhradně bez zásobníku a pracují obvykle na principu průtokového ohřevu otopné vody. Často jsou dnes centrální topidla kombinována se sekundárními systémy ohřevu otopné kapaliny, jako jsou například sluneční kolektory anebo tepelná čerpadla.
    Díky dobrému pokrytí Česka našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci ústředního vytápění bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy.


Proč ústřední topení právě od nás ...

     Kotle na tuhá paliva - Instalace všech ústředních topidel produkujících kouřové spaliny vyžaduje kontrolu a revizi kouřovodů, v řadě případě i normou předepsané vyvložkování komínů. ústřední topidla s velkým výkonem je nepřípustné napojovat na kouřovody a komíny, jejichž světlý průřez neodpovídá požadavkům výrobce topidla, což je problémem především ve starých domech s malými průřezy komínových průduchů. Připojení topidel na neodpovídající komínové těleso bez odborně provedené revize může mít za následek nejen špatnou funkci topidla, ale i požár nebo udušení osob v domě.
    Poslední soutěž sezony je jako tečka za větou. Letos to ale byla dvojtečka: v Olomouci se závodilo v sobotu i v neděli. Pořadatelé si dali na tratích opravdu záležet, což...
    Za dalším kolem Youth Games jsme se vypravili do Jižních Čech. "Proč v Českých Budějovicích, vždyť odtamtud jsem na závodech nikdy nikoho neviděl?", zeptal se jeden z rodičů. V tom...
    Uživatel konkrétního bytu nebo kanceláře se obvykle pro ústřední vytápění nerozhoduje, ale je určeno již předem stavitelem či provozovatelem domu.
    Plynové kotle je ze zákona oprávněn připojit na rozvody plynu pouze odborný plynoinstalatér. Nutnou podmínkou uvedení plynových kotlů do provozu je také vstupní revize plynových zařízení. Amatérské připojování plynových zařízení je porušením zákona a může být klasifikováno i jako trestný čin obecné ohrožení osob a majetku.


Naši instalatéři realizují ústřední vytápění kdekoli v ČR

    Na tradiční trati z Bečova nad Teplou směrem na Krásno se uskutečnil poslední letošní závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Dlouhá a náročná trať s prostorným parkovištěm...
    O následujícím víkendu se uskuteční již devátý ročník sportovně-společenské akce pro legendy motoristického sportu a příznivce historických závodních a sportovních aut. Promotér automobilových závodů Eda Patera se svým týmem jej...
    Statisíce obyvatel žijí dnes v několikapatrových bytových domech, vystavěných v posledních 60-ti letech. Kromě podobného vzhledu mají jedno společné - ústřední topení napájené obvykle uz jediného topidla. Otopný systém založený na ústředním topidle si získal oblibu nejen kvůli komfortu bydlení, ale také pro úspornost společného vytápění celého domu.


Využijte poptávkový dotazník ... obdržíte naši nabídku na ústřední vytápění a související instalatérské práce

    Zajistíme prohlídku objektu určeného k vytápění ústředními topidly, výběr vhodných ústředních topidel s ohledem na parametry vytápěného objektu a finanční možnosti zákazníka, dodání topidla, trubkových rozvodů, otopných těles a regulačních prvků ústředního vytápění a jejich instalaci v objektu zákazníka. Seznámíme zákazníka s obsluhou topidel a systém ústředního topení podrobíme provozní zkoušce. Je-li to potřeba (u jiných než elektrických topidel) provedeme připojení ústředních topidel na kouřovody a komíny.
    Naproti tomu při nové výstavbě vícepatrových rodinných nebo vícegeneračních domů či budov firem je zvážení volby ústředního vytápění na místě. Má-li budovaný objekt jediného vlastníka, obvykle je ústřední topení správnou volbou pro jeho nesporné výhody, jako jsou úspory za provoz vytápění nebo centrálně prováděná údržba a servis topidla.
     Otopná tělesa pro ústřední vytápění mohou být různého provedení a konstrukcí. Zpravidla se využívají článkové radiátory, deskové radiátory anebo topné konvektory různých typů. Trendem současnosti je odklon od těžkých radiátorů a jejich náhrady za lehká desková otopná tělesa nebo lehčí článkové radiátory z důvodu snadnější regulovatelnosti tepelné soustavy s menším objemem vody v systému. To vede k úsporám za vytápění, jelikož topná soustava může rychleji reagovat na výkyvy teplot a udržovat v místnostech stabilnější teplotu bez teplotních špiček.


Zákon o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy České republiky

    Z uvedených důvodů je tedy potřebné, aby montáže, ústředních topidel a jakékoli zásahy do systému ústředního vytápění vždy prováděli pouze kvalifikovaní topenáři.
    Často jsou navštěvovány staré historické vojenské hřbitovy, zvláště pohřebiště popravených účastníků protifašistického odboje nebo vojenský hřbitov padlých vojáků bývalé německé armády z doby II. světové války.
    Napínavý průběh měla obnovená premiéra jesenické rally ve Šternberku a jeho okolí. Favorit byl jasný, ale zhruba v polovině soutěže to tak přesvědčivě nevypadalo. Nakonec Roman Odložilík s Martinem Turečkem...
    S radostí konstatujeme, že ihned po otevření přihlašování na jarní Rallye Prague Revival 2019 přiházejí přihlášky i od slavných účastníků ze zahraničí. zde představujeme první tři zahraniční posádky.
     Na první pohled se zdá, že je zcela zbytečné opakovat po tolika případech neštěstí na železničních přejezdech, že pro přejezd železničního přejezdu platí jasná pravidla. Opak je pravdou, odehrávají se...


Montáže ústředního vytápění patří mezi odborné topenářské práce

    Největší hřbitov v jihomoravské metropoli – někdy také hovorově nazývaný  „centrálka“ – se správně nazývá Ústřední hřbitov města Brna. Byl otevřen v roce 1883, a to pohřbem desetiletého chovance ústavu hluchoněmých Jiřího Šimka. Od té doby se stal místem posledního odpočinku pro všechny obyvatele města bez ohledu na:
    Na Ústředním hřbitově v Brně našlo místo svého posledního odpočinku už více než 400 tisíc osob. Najdeme na něm 113 hrobových skupin, z nichž některé si zaslouží zvláštní pozornost. Mezi ně patří bezesporu čestný kruh ve skupině 25, kde leží významné osobnosti města Brna – například Jan Skácel, Ivan Blatný, František Foltýn, Leoš Janáček, Karel Absolon a mnoho dalších.
    Naši topenáři instalují všechny systémy ústředního vytápění v objektech v celé České a Slovenské republice.
    Instalace topidel, rozvodů tepla a otopných těles pro ústřední vytápění objektů patří mezi odborné topenářské práce, kterou by měli vykonávat výhradně odborní instalatéři se specializací topenář. K instalaci topidel je potřeba nejen zručnost a zkušenosti, ale obvykle také příslušná kvalifikace.


Topidla pro ústřední vytápění

    Dvacáté století u nás obnovilo myšlenku očistného ohně a s ní zpopelňování. Proto bylo v letech 1926 až 1929, jako jedno z prvních v republice, vybudováno v horní části hřbitova krematorium podle návrhu architekta Arnošta Wiesnera a následně postaveno i kolumbárium – pietní místo k ukládání uren. V současné době už je kremace nejčastějším způsobem pohřbívání. Vývoj ve hřbitovní kultuře výrazně ovlivnil všechny druhy ukládání zpopelněných pozůstatků.
    V sobotu 8. září se na trati Ecce Homo uskutečnil další podnik, tentokrát Mistrovství České republiky v závodech do vrchu soudobých i historických, Česká Trofej a společně také další podnik...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00